Trwa ładowanie...
d42f8g0
Został przyłapany na oszustwie, później groził śmiercią dziennikarzowi

Został przyłapany na oszustwie, później groził śmiercią dziennikarzowi

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d42f8g0

Sprzedawca luksusowego BMW 7 z Ostrowi Mazowieckiej nie dość, że oferował samochód z przekręconym licznikiem i *sfałszowaną książką serwisową, to jeszcze groził dziennikarzowi, który ujawnił oszustwo. Teraz sprawą zajmuje się policja.*

Dziennikarze dostali sygnał o podejrzanym samochodzie wystawionym na sprzedaż na jednym z portali internetowych. Widz, który zgłosił się do redakcji, informował, że widział to samo auto z przebiegiem większym o ponad 150 tysięcy w ogłoszeniu wystawionym w Niemczech. Gdy reporter skontaktował się ze sprzedającym pod pretekstem kupna BMW, mężczyzna dalej upierał się przy niższym przebiegu, a w dodatku wysłał zdjęcia książki serwisowej, potwierdzającej rzekomo oryginalny przebieg auta.

d42f8g0

Jak sprawdzili dziennikarze, w warsztacie wymienionym w dokumentach przedstawionych przez handlarza, nikt nie widział BMW z Ostrowi. A w serwisie niemieckiej marki w Warszawie reporter usłyszał, że przebieg samochodu nie zgadza się z tym co figuruje w bazie niemieckiego producenta.

Z taką wiedzą reporterzy pojechali do Ostrowi Mazowieckiej. Handlarz skonfrontowany z ustaleniami stwierdził, że nie ma nic wspólnego z przekręceniem licznika ani sfałszowaniem książki serwisowej. Dziennikarz wezwał policję. Funkcjonariusze po oględzinach BMW zajęli się wyjaśnianiem sprawy, a samochód został zabrany na policyjny parking.

Handlarz, który stracił BMW, postanowił wyładować się na dziennikarzu i zadzwonił do niego wykrzykując groźby do słuchawki. Nagranie z groźbami trafiło do policji w Ostrowi Mazowieckiej, która prowadzi już postępowanie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa przy sprzedaży BMW. Teraz do zarzutów doszło też grożenie dziennikarzowi.

sj

Ministerstwo Podróży poleca: BlaBlaCar najlepszym sposobem na tanią podróż!

d42f8g0

Podziel się opinią

Share

d42f8g0

d42f8g0