Trwa ładowanie...

Znicz 2009: 33 osoby zginęły na drogach

Znicz 2009: 33 osoby zginęły na drogachŹródło: PAP
d2fiyvf
d2fiyvf

33 osoby zginęły, 374 zostały ranne w 288 wypadkach, do których doszło od piątku do niedzieli na polskich drogach. Policjanci podczas świątecznego weekendu zatrzymali też 1217 nietrzeźwych kierowców, mimo to oceniają, że było spokojniej niż w ubiegłym roku.

(fot. Policja.pl)
Źródło: (fot. Policja.pl)

Policyjna akcja "Znicz 2009" potrwa jeszcze przez cały poniedziałek. "Wiele osób właśnie dzisiaj zdecyduje się na powroty. Jedźmy ostrożnie, dostosujmy prędkość do warunków na drodze. Zwracajmy uwagę na innych kierowców" - powiedziała Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Zaapelowała również, by kierowcy zwracali baczną uwagę na pieszych, ponieważ z powodu m.in. mgieł, wcześnie zapadającego zmroku czy padającego deszczu zmniejsza się widoczność na drodze. - "W sumie w ciągu minionych trzech dni odnotowaliśmy mniej wypadków i osób rannych niż w ubiegłym roku. Mniej też zatrzymaliśmy nietrzeźwych kierowców. Na drogach obyło się bez poważniejszych utrudnień" - powiedziała Hamelusz.

(fot. Policja.pl)
Źródło: (fot. Policja.pl)

Do największej liczby wypadków doszło w sobotę - 118, wtedy też policja zatrzymała najwięcej - 465 - nietrzeźwych kierowców. Najbardziej tłoczno było w rejonach cmentarzy, na drogach wjazdowych do miast ruch zwiększył się dopiero w niedzielę późnym wieczorem.

d2fiyvf

W ramach policyjnej akcji "Znicz 2009" na drogach jest więcej policyjnych patroli. W sumie nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich czuwa blisko 10 tys. policjantów ruchu drogowego i prewencji. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. prędkość, z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, stan techniczny aut, a także to, czy dzieci przewożone są w fotelikach. W świąteczny weekend rozładowywali też m.in. korki w okolicach cmentarzy.

d2fiyvf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fiyvf
Więcej tematów