Trwa ładowanie...
d2q5c54

"Zmieni się w robota, powalczy z obcymi i zrobi piekielnie dobrą latte". Elon Musk zapowiada nową teslę

Już 16 listopada świat zobaczy długo wyczekiwany samochód Tesli. Tym razem amerykański producent chce zrewolucjonizować sposób, w jaki przewozimy towary. Będzie to ich wersja ciężarówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk zapowiada Teslę Semi
Elon Musk zapowiada Teslę Semi (East News/Materiały prasowe, Fot: PETER PARKS/AFP)
d2q5c54

Na konferencję, gdzie swoją premierę będzie miała Tesla Semi, zaprosił sam szef firmy, Elon Musk. Zrobił to w wyjątkowy sposób. "Zmieni się w robota, powalczy z obcymi i zrobi piekielnie dobrą latte" pisze na Twitterze przedsiębiorca. O ile pierwsze dwa określenie chyba są nieco przesadzone, to akurat ekspres do kawy na pokładzie ciężarówki byłby dobrym rozwiązaniem.

Prezentacja samochodu początkowo miała odbyć się 26 października, ale została przesunięta na 16 listopada. Teraz też zobaczyliśmy kolejną zajawkę – krótkie wideo, które zdradza kształty pojazdu. Najbardziej w oczy rzuca się to, czego nie widać. Charakterystyczne dla samochodów ciężarowych duże lusterka zastąpiono kamerami.

Tesla Semi wyjedzie na drogi w 2020 roku. Do tego czasu przed producentem stoi sporo wyzwań. Obecnie nie potrafi on wyprodukować wystarczająco dużo sztuk Modelu 3, a z dużą ciężarówką sprawa może być jeszcze bardziej skomplikowana.

d2q5c54

Podziel się opinią

Share

d2q5c54

d2q5c54