Trwa ładowanie...

Źle zaparkujesz? Miasto odholuje i sprzeda twoje auto

d4ka0le
d4ka0le

Samochody zaparkowane na zakazie to częsty widok w wielu polskich miastach. Niezależnie od tego, czy złamanie przepisu wynika z lenistwa kierowcy, czy z braku miejsc parkingowych, w takiej sytuacji auto może zostać odholowane na parking depozytowy. Już samo to jest kosztowne, ale w sytuacji, gdy właściciel nie zgłosi się po swój pojazd, może on zostać zlicytowany.

Odholowanie samochodu jest najdroższą i powodującą najwięcej problemów karą, którą można otrzymać za nieprawidłowe parkowanie. Samo zabranie pojazdu pozostawionego niezgodnie z przepisami to koszt nawet 500 zł, do tego dochodzi 100 zł mandatu i 40 zł za każdą dobę postoju na parkingu depozytowym. Z odbiorem samochodu warto się spieszyć nie tylko z powodu rosnącej kwoty kary, ale też dlatego, że zgodnie z prawem takie auto przechodzi na rzecz miasta lub gminy po 3 miesiącach. Po tym czasie może zostać zlicytowane lub zezłomowane.

Graniczną wartością samochodu, poniżej której nie jest sprzedawany, ale trafia do utylizacji, są 4000 zł. Auto, które wycenione ma mniejszą kwotę z automatu trafia na złom, gdyż miastu nie opłaca się prowadzanie licytacji. Zamiast tego do jego kasy trafiają pieniądze z Funduszu Ochrony Środowiska. Dzieje się tak na przykład w przypadku samochodów, których właściciele stwierdzą, że kwota potrzebna do „wykupienia” ich auta urosła do takiej wysokości, że nie opłaca im się odbierać swojego pojazdu.

sj, moto.wp.pl

d4ka0le
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ka0le
Więcej tematów