Trwa ładowanie...
d9y8bw6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zatrzymano członków grupy przestępczej kradnącej auta

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymano członków grupy przestępczej kradnącej auta
(PAP/Adam Ciereszko)
d9y8bw6

Policja zatrzymała czterech mężczyzn, członków grupy przestępczej kradnących samochody na terenie Łodzi i okolic. Trzech z nich było poszukiwanych listami gończymi. Według dotychczasowych ustaleń grupa działała co najmniej od kwietnia 2013 roku.

Jak poinformowała w piątek PAP rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka pierwsze osoby - w wieku 36 i 41 lat - zostały zatrzymane na terenie jednej z posesji przy ul. Okólnej w Łodzi. Starszy był poszukiwany na podstawie trzech listów gończych wydanych przez łódzkie sądy głównie za kradzieże mienia znacznej wartości. Młodszy był poszukiwany listem gończym za przestępstwa narkotykowe.

Policja zabezpieczyła dwa użytkowane przez nich dowody osobiste ze sfałszowanymi danymi osobowymi. W garażach i innych pomieszczeniach znaleziono trzy samochody: Audi A4 skradzione w styczniu tego roku w Brzezinach, VW Golfa IV na niemieckich tablicach rejestracyjnych oraz Audi A3. Z kolei w studni znajdującej się na terenie posesji znaleziono pocięte tablice rejestracyjne. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli narkotyki, radioodtwarzacze oraz urządzenia służące do kradzieży aut. W miejscu gdzie zameldowany był 41-latek ujawniono samochód Ford Kuga.

d9y8bw6

W związku z tą sprawą jeszcze tego samego dnia, w mieszkaniu jednego z bloków na osiedlu Widzew, zatrzymano 38-latka także poszukiwanego listami gończymi. W jego mieszkaniu znaleziono środki odurzające, kilkanaście tzw. łamaków samochodowych oraz urządzenia elektroniczne wykorzystywane przez złodziei samochodowych. Z kolei w gminie Nowosolna zabezpieczono ukryte w garażach dwa VW Passaty skradzione w listopadzie 2013 r. Zatrzymano 35-letniego właściciela posesji, który usłyszał już zarzuty paserstwa. Według policji sprawa jest rozwojowa.

Łańcuchy śniegowe w niskich cenach. Kliknij i zobacz najpopularniejsze oferty!

d9y8bw6

Podziel się opinią

Share

d9y8bw6

d9y8bw6