Trwa ładowanie...
ycipk-of9m9t
Wiadomości

Żądał okupu za skradziony samochód

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żądał okupu za skradziony samochód
ycipk-of9m9t
fot. Maria Gąsecka
Podziel się

Policjanci z Łodzi zatrzymali na gorącym uczynku 30-letniego mężczyznę, który żądał okupu w zamian za zwrot skradzionego samochodu. Wpadł dzięki precyzyjnie zaplanowanej zasadzce. Jak się okazało, był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz odpowie za swój czyn w warunkach recydywy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Wczoraj nad ranem do łódzkiego komisariatu zgłosił się pracownik firmy przewozowej, który powiadomił o kradzieży firmowego samochodu. Z jego relacji wynikało, że zginął dostawczy man o wartości 33.000 złotych. Policjanci przyjęli zgłoszenie i od razu zaczęli szukać auta. Około południa z właścicielem pojazdu skontaktował się mężczyzna oferując zwrot skradzionego samochodu w zamian za okup w wysokości 10.000 złotych. Właściciel nie miał wątpliwości co powinien zrobić. Natychmiast o telefonie powiadomił policjantów prowadzących sprawę. Dalsze negocjacje z przestępcą prowadził już odpowiednio poinstruowany przez policjantów. W chwili kiedy przestępca po raz kolejny telefonował do pokrzywdzonego, ustalając miejsce przekazania pieniędzy, policjanci już namierzyli skradzione auto.

ycipk-of9m9t

Pokrzywdzony umówił się na spotkanie. Tam kryminalni zorganizowali zasadzkę. Mężczyzna niczego nie podejrzewając wsiadł do samochodu pokrzywdzonego. Tam miało dojść do transakcji i wskazania miejsca postoju auta. Gdy przestępca zorientował się, że wpadł w zasadzkę, próbował uciec. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że jest to 30-letni łodzianin, dobrze znany miejscowym policjantom. Był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz odpowie za swój czyn w warunkach recydywy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Główna Policji

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-of9m9t

ycipk-of9m9t
ycipk-of9m9t