Trwa ładowanie...
d46u5t9

Z taśmy zjechał milionowy Focus obecnej generacji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z taśmy zjechał milionowy Focus obecnej generacji
(zdjęcie producenta)
d46u5t9

Taśmę produkcyjną zakładu w niemieckim Saarlouis opuścił milionowy egzemplarz Forda Focus obecnej generacji.

Jubileuszowy model to 5-drzwiowy hatchback w kolorze Candy Red z silnikiem 1,0 EcoBoost. - Focus spełnia zróżnicowane potrzeby szerokiego grona klientów. W zeszłym roku wprowadziliśmy do sprzedaży zeroemisyjną wersję Electric uzupełniając tym samym gamę modelu, obejmującą, oprócz odmian standardowych, wersję ST z silnikiem o mocy 250 KM - powiedziała Barb Samardzich z europejskiego oddziału Forda.

Z analiz liczby nowo zarejestrowanych pojazdów w pierwszej połowie 2013 r., jakie przeprowadziła firma badawcza Polk wynika, że Focus zajmuje pozycję światowego lidera sprzedaży. Pojazd zadebiutował na rynku w 1998 r. Od tego czasu producent sprzedał na Starym Kontynencie blisko 6,9 mln egzemplarzy i łącznie 12 mln sztuk na całym świecie.

d46u5t9

W pierwszym kwartale br. planowane jest wprowadzenie do sprzedaży nowej wersji odmiany 1,0 EcoBoost, która będzie pierwszym samochodem rodzinnym w Europie wyposażonym w jednostkę benzynową emitującą 99 g CO2/km. Poza fabryką w Saarlouis model jest wytwarzany niedaleko Sankt Petersburga (Rosja).

Źródło: Ford

ll/moto.wp.pl

Wygraj paliwo o wartości 3.000 zł! Kliknij i weź udział w konkursie

d46u5t9

Podziel się opinią

Share

d46u5t9

d46u5t9