Trwa ładowanie...

Z aplikacją mobilną carQ.pl łatwo sprawdzisz historię auta. Wystarczy zeskanować dowód

Po ośmiu miesiącach od startu CEP 2.0 do sklepów Google Play Store i App Store trafiła darmowa aplikacja pozwalająca na podejrzenie danych o samochodzie. Poza informacjami związanymi z rejestracją auta pokazuje też orientacyjne koszty eksploatacji.

Z aplikacją mobilną carQ.pl łatwo sprawdzisz historię auta. Wystarczy zeskanować dowódŹródło: East News, fot: Mecik Piotr
d2a4wpu
d2a4wpu

Serwis carQ.pl funkcjonuje od marca 2018 roku i pozwala na wygodne sprawdzenie informacji o samochodzie. Po wpisaniu danych z dowodu rejestracyjnego daje możliwość weryfikacji, czy auto ma ważne badanie techniczne, wykupioną polisę OC, czy było sprowadzone zza granicy. Teraz doczekał się mobilnej aplikacji.

Dostępna jest za darmo na platformy Android i iOS. Autorzy wykorzystali dostępność kamery w smartfonach, dzięki czemu została wyposażona w skaner kodów. Służy do tego, by w prosty sposób wprowadzać dane z dowodu rejestracyjnego niezbędne do rozpoznania konkretnego pojazdu. Wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się w dokumencie.

Aplikacja mobilna CarQ.pl Materiały prasowe
Aplikacja mobilna CarQ.pl Źródło: Materiały prasowe, fot: CarQ.pl

Z poziomu telefonu można więc korzystać ze wszystkich funkcji carQ.pl, także tych najnowszych. Serwis pozwala teraz poznać orientacyjne koszty eksploatacji oraz ustalić rozmiar opon przewidzianych dla konkretnego samochodu. Po sprawdzeniu pojazdu użytkownik otrzymuje szczegółowy raport w postaci pliku PDF.

Ponadto usługa ma możliwość wysyłania powiadomień o obowiązkowym badaniu technicznym, o końcu daty ważności ubezpieczenia oraz przypomnień np. o konieczności wymiany klocków hamulcowych. To wszystko można otrzymywać również w formie SMS-ów.

d2a4wpu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a4wpu
Więcej tematów