Trwa ładowanie...
ycipk-4e00uu

Wybuch cysterny z gazem na drodze w Kenii. 30 zabitych, wielu rannych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybuch cysterny z gazem na drodze w Kenii. 30 zabitych, wielu rannych
(AFP)
ycipk-4e00uu

Na drodze prowadzącej z Nairobi do miasta Naivasha w Kenii doszło do wybuchu cysterny z gazem. Kierowca stracił kontrolę nad pojazdem i staranował 11 samochodów. Zginęło 30 ludzi - podała służba ds. usuwania skutków katastrof.

Kenijski oddział Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża poinformował, że bezpośrednią przyczyną eksplozji cysterny, do jakiej doszło w pobliżu miasta Naivasha był nadmierna prędkość i utrata kontroli nad pojazdem przez kierowcę.

Wstępny bilans ofiar wypadku został sporządzony w oparciu o liczbę ciał znalezionych przez Czerwony Krzyż - powiedział Felestus Kioko koordynator regionalny MCK. "Akcja ratunkowa i usuwanie skutków katastrofy wciąż jeszcze trwa. Bilans nie jest więc ostateczny" - dodał.

ycipk-4e00uu

- To był przerażający wypadek. Nad miejscem zderzenia cysterny z innymi samochodami unosiła się kula ognia. Auta stanęły w płomieniach, a w nich płonęli żywcem ludzie pragnący się z nich wydostać - powiedział agencji Associated Press funkcjonariusz policji.

Podobne wypadki z udziałem cystern przewożących paliwa są dość częste w Kenii. W 2009 r. w Molo, na zachód od Nairobi, doszło do pożaru paliwa z rozbitej cysterny, w którym zginęło 122 osoby.

Oprac. Adam Hrynkiewicz

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4e00uu

ycipk-4e00uu
ycipk-4e00uu