Trwa ładowanie...
d2v6se0
d2v6se0

Wrocław/Podpisano umowę na budowę ostatniego dolnośląskiego odcinka S5

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2v6se0

Ponad 310 mln zł ma kosztować budowa 13-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 od miejscowości Krościna do wysokości miejscowości Marcinowo. W piątek GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą robót budowlanych.

Jak poinformowała PAP Joanna Borkowska z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), przetarg na budowę tego odcinka drogi S5 wygrała firma Dragons SA.

"W ramach inwestycji powstaną m.in. dwa węzły drogowe - Krościna i Prusice - oraz Obwód Utrzymania Drogi. Ponadto w ciągu drogi wybudowanych zostanie pięć mostów oraz dziewięć wiaduktów" - zapowiedziała Borkowska.

d2v6se0

Termin realizacji projektu to 30 miesięcy od podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. W ciągu dwóch tygodni nastąpi przekazanie placu budowy.

"Planowany odcinek drogi poprawi warunki przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego pomiędzy Rawiczem, Trzebnicą i Wrocławiem oraz umożliwi aktywizację terenów położonych wzdłuż projektowanej drogi ekspresowej" - dodała Borkowska.

Budowa dolnośląskiego fragmentu trasy S5, o długości ponad 50 kilometrów, została podzielona na trzy części, które - poza firmą Dragons - wybudują: Budimex-Heilit+Woerner oraz Astaldi.

Trasa S5 będzie się składać z dwóch jezdni, z których każda będzie miała dwa pasy ruchu. Inwestycja powinna zakończyć się w 2017 r. Jej realizacja zapewni powiązanie województwa dolnośląskiego z drogami Wielkopolski i Polski północnej, a także - poprzez Autostradową Obwodnicę Wrocławia - z południowym i zachodnim rejonem województwa dolnośląskiego i przejściami drogowymi na granicach z Czechami i Niemcami.

d2v6se0

Podziel się opinią

Share

d2v6se0

d2v6se0