Trwa ładowanie...
d3j21nr

Włosi chcą szkolić kierowców-imigrantów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włosi chcą szkolić kierowców-imigrantów
(sxc.hu)
d3j21nr

We Włoszech imigranci będą mogli w internecie przejść kurs zasad kodeksu ruchu drogowego w swoich ojczystych językach. Tę formę edukacji uznano za konieczną z powodu alarmujących statystyk dotyczących liczby powodowanych przez nich wypadków.

Kursy on-line to element wielkiej akcji edukacyjnej dla imigrantów "Drive in Italy", której szczegóły przedstawiono we wtorek w Rzymie. Projekt pod patronatem włoskiej minister do spraw integracji Cecile Kyenge skierowany jest do wszystkich mieszkających w Italii cudzoziemców mających ważne prawa jazdy. Kursy, które mają im pomóc poznać zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego i uwrażliwić ich na właściwe zachowania za kierownicą, przygotowano w językach największych społeczności imigrantów: angielskim, rumuńskim, albańskim, chińskim i arabskim.

Autorzy tej inicjatywy liczą na to, że zainteresuje się nią około 20 000 - 30 000 imigrantów. We Włoszech to oni częściej są sprawcami i uczestnikami wypadków drogowych - wynika z policyjnych danych. Jako przyczynę podaje się przede wszystkim to, że przybysze mają prawa jazdy otrzymane w swoich krajach pochodzenia na podstawie innych zasad ruchu niż we Włoszech i że zdobyli oni umiejętność prowadzenia samochodów w innych warunkach drogowych.

d3j21nr

Według przedstawionej statystyki na włoskich drogach najczęstszymi sprawcami i uczestnikami wypadków są Albańczycy i Chińczycy (dwa razy częściej niż Włosi). Dalsze miejsca zajmują imigranci z Egiptu, Maroka, Rumunii i Tunezji. Zauważa się jednak, że największe zagrożenie powodują nie ci imigranci, którzy mają prawa jazdy otrzymane w swoich krajach, lecz ci niemający ich w ogóle. Mimo to prowadzą samochody, często w stanie nietrzeźwym, i powodują wiele wypadków drogowych.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

Potrenuj przed egzaminem! Duży wybór testów na prawo jazdy na Allegro

d3j21nr

Podziel się opinią

Share
d3j21nr
d3j21nr