Trwa ładowanie...
d1rrlsz

Wlała benzynę do diesla. Auto wybuchło, bo chciała wyssać paliwo odkurzaczem

Tę pomyłkę 55-latka z Niemiec zapamięta na długo. Tankując swojego volkswagena passata zdała sobie sprawę, że zamiast oleju napędowego wlała benzynę. Paliwo chciała wyssać odkurzaczem, co nie skończyło się dobrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volkswagen passat spłonął doszczętnie
Volkswagen passat spłonął doszczętnie (Materiały prasowe, Fot: Policja Westhessen)
d1rrlsz

Niemiecka policja informuje o zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Eschborn na zachód od Frankfurtu. Jak udało się ustalić funkcjonariuszom, 55-latka przyjechała na stację, by zatankować volkswagena passata z silnikiem wysokoprężnym. Zamiast oleju napędowego nalała jednak benzynę bezołowiową.

Z pomocą przyszedł jeden z pracowników stacji. Auto zostało przepchane do znajdującego się obok odkurzacza, którym to kobieta postanowiła wyssać niewłaściwe paliwo z baku. Pomagała sobie w tym wężem ogrodowym, który ustabilizował końcówkę rury. Wtedy pojawiły się płomienie.

Samochód i odkurzacz stanęły w ogniu i doszczętnie spłonęły. Straty szacuje się na ok. 30 tys. euro, czyli ok. 130 tys. zł. 20-letni pracownik stacji odniósł lekkie obrażenia ręki, a pomoc została mu udzielona na miejscu.

Nalanie niewłaściwego paliwa nie musi kończyć się katastrofą. W takiej sytuacji nie należy uruchamiać silnika ani nawet włączać zapłonu. Powinno się zadzwonić po pomoc drogową i odholować auto do warsztatu. Warto sprawdzić, czy wykupiony pakiet assistance nie obejmuje bezpłatnej pomocy w przypadku takiej pomyłki.

d1rrlsz

Podziel się opinią

Share

d1rrlsz

d1rrlsz