Trwa ładowanie...

Władze Mielca dostały trzy elektryczne pojazdy wyprodukowane w Polsce

Producent polskich pojazdów elektrycznych - firma Melex, przekazał samorządowi miasta Mielca trzy elektryczne pojazdy Melex N.Car. Będą one wykorzystywane przez straż miejską, do obsługi gości urzędu miasta oraz przez jedną z miejskich spółek. To początek programu promocji elektrycznych środków transportu dla polskich samorządów.

Władze Mielca dostały trzy elektryczne pojazdy wyprodukowane w PolsceŹródło: Materiały prasowe
d4jdngl
d4jdngl

Przedstawiciele firmy Melex Sp. z o.o. oficjalnie przekazali na ręce prezydenta miasta Mielca, Daniela Kozdęby, kluczyki do trzech pojazdów elektrycznych. Wszystkie pochodzą z linii N.Car, będącej obecnie najpopularniejszą serią pojazdów Melex.

Firma Melex produkuje tego typu pojazdy już od 50 lat. Trafiają one zarówno do wielu polskich samorządów, jak i firm i instytucji na całym świecie. Są najpopularniejszym środkiem transportu na polach golfowych.

Melex 341 N.Car przeznaczony dla Straży Miejskiej powstał specjalnie na zamówienie Urzędu Miasta Mielca. Został zbudowany na bazie najkrótszej wersji pojazdów serii N.Car. Zamknięta kabina daje możliwość korzystania z pojazdu przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne. Umieszczona z tyłu składana kanapa umożliwia przewożenie dwóch osób, a po rozłożeniu przekształca się w praktyczną platformę bagażową. Dzięki niewielkim rozmiarom pojazd sprawdzi się w patrolowaniu parków, skwerów i osiedlowych uliczek, a cichy i ekologiczny napęd nie zakłóca spokoju spacerujących osób.

SONY DSC Materiały prasowe
SONY DSC Źródło: Materiały prasowe

Pozostałe dwa pojazdy to modele 366 N.Car i 364 N.Car. Pierwszy z nich to 6-osobowy pojazd pasażerski, który będzie wykorzystywany do obsługi gości urzędu miasta, natomiast drugi trafi do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

d4jdngl

Melex Sp. z o.o. prowadzi rozmowy z kilkoma innymi samorządami, które również są zainteresowane udziałem w programie. Celem działań polskiego producenta pojazdów elektrycznych jest promocja wśród władz samorządowych stosowania ekologicznych pojazdów, które z sprawdzają się w spółkach komunalnych, służbach porządkowych i obsłudze transportu na terenie miast.

O firmie Melex

Melex to jeden z najdłużej działających na świecie producentów pojazdów elektrycznych. Historia firmy rozpoczęła się w 1971 roku, kiedy w fabryce samolotów WSK Mielec zaczęły powstawać elektryczne wózki golfowe na potrzeby rynku amerykańskiego. Obecnie Melex Sp. z o.o. jest prywatną, w pełni polską firmą oferującą około 100 różnych modeli pojazdów wykorzystywanych przez firmy z bardzo wielu branż. Są to pojazdy użytkowe służące do transportu osób i towarów, mogące przewozić do 8 osób lub do 1 250 kg ładunku. Jako jedne z nielicznych pojazdów tego typu posiadają homologację umożliwiającą poruszanie się po drogach publicznych Unii Europejskiej. Najwięcej pojazdów marki Melex trafia na rynki Polski i Skandynawii, ale sieć dilerów tej marki sięga od Australii, poprzez niemal wszystkie kraje europejskie aż po Argentynę. Ciągle również prowadzone
są rozmowy z firmami zainteresowanymi sprzedażą pojazdów elektrycznych na kolejnych rynkach na całym świecie.

d4jdngl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jdngl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj