Trwa ładowanie...
d4190wq
Wkrótce nowe przepisy dla kierowców. Dotkną głównie młodych

Wkrótce nowe przepisy dla kierowców. Dotkną głównie młodych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4190wq

Od 4 stycznia 2016 r. wchodzą nowe przepisy dotyczące kierowców. Będą dotyczyły głównie osób, które dopiero uzyskają prawo jazdy.

Co się zmieni? Zacznie obowiązywać bardziej surowe prawo dla kierowców. Najtrudniej będzie początkującym: przez pierwszych 8 miesięcy po uzyskaniu prawa jazdy będą musieli jeździć wolniej i z zielonym listkiem na szybie. Kolejnych 5 lat też będą na cenzurowanym - jeśli uzbierają 24 pkt albo popełnią choć jedno przestępstwo z zakresu ruchu drogowego, stracą prawo jazdy.

d4190wq

Prawdopodobnie to dlatego szkoły nauki jazdy i wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego (WORD) znów przeżywają boom. Liczba chętnych na kurs i egzamin na prawo jazdy wzrosła w kraju średnio o 30 proc.

Nowe przepisy będą też obowiązywać kierowców, którzy już posiadają prawo jazdy. Zgodnie ze zmienionymi zasadami osoba, która przekroczy granicę 24 punktów karnych, będzie musiała w ciągu miesiąca odbyć obowiązkowe szkolenie lub straci prawo jazdy. Po zakończeniu takiego kursu konto zostanie wyzerowane, ale przez kolejne pięć lat kierujący będzie na cenzurowanym. Oznacza to, że ponowne przekroczenie limitu 24 punktów będzie oznaczać całkowitą utratę uprawnień do kierowania.

d4190wq

Podziel się opinią

Share

d4190wq

d4190wq