Trwa ładowanie...
d1fjakv

Wielkie święto motoryzacji ponownie w Poznaniu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkie święto motoryzacji ponownie w Poznaniu
(Materiały prasowe)
d1fjakv

Tego lata miłośnicy motoryzacji będą mieli okazję po raz kolejny spotkać się z najszybszymi, najpiękniejszymi i najdroższymi samochodami świata. Wszystko za sprawą siódmej edycji jedynego w swoim rodzaju zlotu supersamochodów - Gran Turismo Polonia 2011.

(fot. Materiały prasowe)

Gran Turismo Polonia to coroczne spotkanie właścicieli i miłośników wyjątkowych samochodów. Ci pierwsi, od siedmiu lat przybywają do Poznania aby na Torze Poznań pod okiem doświadczonych instruktorów okiełznać kipiące mocą maszyny. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się od 3 do 6 lipca. Pierwszego dnia, w niedzielę, samochody zostaną zaprezentowane poznańskiej publiczności. Tak jak tok temu uliczne pokazy odbędą się przy ul. Abp. Baraniaka, tuż przy Malcie.

d1fjakv

Obok prezentacji możliwości niezwykłych bolidów, wszyscy obecni będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych atrakcji i wziąć udział w konkursach. Wśród nagród organizatorzy przewidują między innymi zaproszenia na przejażdżkę samochodem GT po Torze Poznań.

- To właśnie wielkie zainteresowanie ze strony kibiców sprawia, że Gran Turismo Polonia jest wydarzeniem wyjątkowym w skali Europy - przekonuje Peter Ternstrom, organizator Gran Turismo Polonia. - Entuzjazm z jakim spotykamy się na każdym kroku sprawia, że nie musimy się martwić o frekwencję. Podobne spotkania organizujemy w różnych częściach Europy ale Poznań to naprawdę wyjątkowe miejsce.
Kolejne trzy dni imprezy to część sportowa, podczas której właściciele samochodów będą mieli okazję popracować nad techniką jazdy. Pomogą im w tym doświadczeni instruktorzy z Maciejem Polodym na czele.

* TUTAJ ZOBACZYSZ ZDJĘCIA Z GRAN TURISMO POLONIA 2010 * Do tej pory na liście zgłoszeń figuruje ponad 100 wyjątkowych samochodów, a organizator zapowiada, że może być ich jeszcze więcej. Wśród dotychczas zarejestrowanych uczestników uwagę przyciągają takie cuda motoryzacji jak Ferrari 599 XX, Ferrari F458 Italia, Lamborghini Superleggera czy klasyczny Mustang Shelby 65’.

lop/

d1fjakv

Podziel się opinią

Share

d1fjakv

d1fjakv