Trwa ładowanie...

Wielki rajd z Polski do Pekinu

Wielki rajd z Polski do PekinuŹródło: Materiały prasowe
d4n7o0d
d4n7o0d

19 czerwca rusza otwarty dla wszystkich Rajd Wenecja-Pekin. Uczestnicy wystartują z Wenecji koło Żnina, a następnie podążą do stolicy Chin.

Trasa rajdu szlakiem Marco Polo wiedzie z Polski przez Litwę, Łotwę, Rosję, Kazachstan oraz Chiny, aż do wybrzeża Pacyfiku. Metę w Pekinie uczestnicy powinni osiągnąć po 28 dniach. Tam można zmienić załogę na drogę powrotną (trasa przez Mongolię, Rosję i Białoruś) lub też wysłać pojazd kontenerem do kraju i wrócić samolotem. Cała wyprawa tam i z powrotem samochodem liczy 25 000 km i potrwa 45 dni.

To będzie prawdopodobnie najdłuższy rajd samochodowy w historii polskiej motoryzacji. Mogą w nim wziąć udział wszyscy, którym marzą się chińskie wakacje. Impreza jest otwarta na posiadaczy samochodów osobowych, kamperów oraz terenowych 4x4. Z zapisami trzeba się pospieszyć, bo lista zamykana jest na początku marca. - To będzie rajd roku, ale nie wyścig. Naszym celem jest, by wszystkie pojazdy osiągnęły cel, czyli Pekin - powiedział Wiesław Cholewa, pomysłodawca rajdu i pierwszy jego zgłoszony uczestnik.

d4n7o0d

Rajd jest przedsięwzięciem niekomercyjnym. Uczestnicy muszą ponieść koszty wiz, zezwoleń niezbędnych do wjazdu na terytorium Chin, eksploatacji pojazdów (przede wszystkim paliwo), wyżywienia, noclegów, ubezpieczenia, atrakcji turystycznych i inne koszty organizacyjne. Sumując należy się liczyć z wydatkiem ok. 6-8 tysięcy euro od dwuosobowej załogi. Cena ta zależy od ekonomiki pojazdu, indywidualnych standardów noclegów w podróży i zwyczajów kulinarnych uczestników.

Źródło: glass4cars.pl

ll/moto.wp.pl

d4n7o0d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n7o0d
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj