ycipk-653ut6
harley davidson

Wielka polityka kontra motocykliści. Klienci mogą na tym zyskać

Cła odwetowe nałożone na niektóre towary to efekt przepychanek pomiędzy Donaldem Trumpem a Unią Europejską. Urzędnicy po jednej i drugiej stronie odważnie poczynają sobie rozszerzając listę towarów objętych specjalnymi taryfami. Akcje firm spadają, ale menadżerowie uspokajają: "jesteśmy na to gotowi".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polityka Trumpa uderzy w amerykańskie fabryki.
Polityka Trumpa uderzy w amerykańskie fabryki. (Fot. Jakub Tujaka)
ycipk-653ut6

W poniedziałek akcje firmy Harley-Davidson spadły o 6 proc. Wszystko przez 31-procentową taryfę celną, która została nałożona przez Unię Europejską na motocykle z USA (chodzi o sprzęty z silnikami o pojemności powyżej 500 cm3). Jednak zarząd firmy jest przygotowany na taki scenariusz.

– Motocykle, które trafią na rynki UE, nie będą produkowane w USA. Nasze fabryki w Australii, Indiach i Brazylii będą przygotowywane, aby wytwarzać więcej maszyn. Relokacje produkcji to jeden ze scenariuszy, który mieliśmy przygotowany na podobne zawirowania polityczne. Dobre planowanie pozwala na elastyczność i szybkość reagowania na przeróżne sytuacje. Nie odpuścimy w walce o spełnianie marzeń o osobistej wolności milionów naszych potencjalnych klientów w Polsce i Europie – powiedział Marcin Posłuszny, manager Harley-Davidson na kraje Europy Centralnej i Wschodniej.

To ciekawy punkt widzenia, ponieważ klienci do tej pory nie wyobrażali sobie, że motocykle Harley-Davidson mogą być produkowane gdzieś indziej, niż w USA. Jeśli jednak ma to wpłynąć na obniżenie ceny tych maszyn, to sprawa wygląda zupełnie inaczej. Może się zatem okazać, że polityka Trumpa, mająca chronić amerykańskie zakłady, zadziała dokładnie odwrotnie.

ycipk-653ut6

Ciekawą opinią podzielił się z nami właściciel jednego z salonów sprzedaży Harleya w Polsce. Stanisław Myszkowski reprezentuje firmę Game Over Cycles Harley-Davidson Rzeszów:

– Firma Harley-Davidson przez 115 lat miała do czynienia z różnymi problemami. Dziś jesteśmy świadkami i uczestnikami zawirowania politycznego, na które rozsądnie prowadzone przedsiębiorstwa muszą być przygotowane. Póki co wielka rodzina H-D nie czyni żadnych gwałtownych ruchów, a plan na relokację fabryk to doskonały moment, żeby rozpocząć wytwarzanie tych maszyn w Polsce. Zapraszam do Rzeszowa, gdzie obiecuję pomóc w planowaniu, budowie i zarządzaniu nową fabryką. To doskonały czas i miejsce na pokazanie, że Polska to doskonały partner do wielkich biznesów – stwierdził Myszkowski.

Jeszcze kilka miesięcy temu podobny scenariusz był nierealny, ale w dobie poszukiwania rozwiązań na zaostrzającą się sytuację polityczną, fabryka zlokalizowana w Europie to doskonała szansa dla naszego kraju.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-653ut6

ycipk-653ut6
ycipk-653ut6