Trwa ładowanie...
dso30xf
28-06-2016 17:00

W Śląskim Centrum Logistyki otwarto kolejną inwestycję

dso30xf
dso30xf

Bimodalny magazyn o powierzchni 10 tys. m kw. to kolejna otwarta w Śląskim Centrum Logistyki w Gliwicach inwestycja. Składowane tam będą m.in. wyroby przemysłu papierniczego, chemicznego i meble. W wybudowanym za ok. 25 mln zł obiekcie pracę znajdzie kilkadziesiąt osób.

Należące w większości do samorządu Gliwic Śląskie Centrum Logistyki SA (ŚCL) położone jest przy gliwickim porcie rzecznym i specjalizuje się w usługach logistycznych m.in. przeładunkach, transporcie i magazynowaniu.

Jak poinformował we wtorek kierownik działu marketingu ŚCL Robert Goc, nowy bimodalny magazyn o powierzchni 10 tys. m kw. jest już otwarty. Hala została wyposażona w tor kolejowy wraz z zadaszoną rampą oraz doki do rozładunku samochodów. Dzięki tym rozwiązaniom dostawy towarów mogą odbywać się zarówno transportem szynowym, jak i drogowym.

Wybudowany w niecały rok magazyn kosztował ok. 25 mln zł. Składowane lub przeładowywane tam będą wyroby przemysłowe m.in. branży papierniczej, chemicznej, a także meble i sprzęt AGD. Pracę w nim znajdzie kilkadziesiąt osób (obecnie ŚCL zatrudnia 160 pracowników).

dso30xf

Goc przypomniał również, że spółka od 1999 r. realizuje program inwestycyjny na łączną kwotę ponad 119 mln zł. "W tym czasie powstało pięć nowoczesnych magazynów klasy A o łącznej powierzchni 25 tys. m kw. oraz terminal kontenerowy o powierzchni 5 ha" - podał.

Jak wynika z danych spółki, ŚCL posiada już na terenie 47,6 ha ok. 28 tys. m kw. powierzchni magazynowej oraz place składowe o pojemności 70 tys. ton.

Śląskie Centrum Logistyki obsługuje m.in. gliwicki port rzeczny, kolejowy i drogowy terminal przeładunkowy oraz magazyny i biura. Należy w ponad trzech czwartych do samorządu Gliwic, mniejszościowi akcjonariusze to m.in. DB Cargo Polska oraz OT Logistics.

dso30xf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dso30xf
Więcej tematów