Trwa ładowanie...

W Poznaniu zakończono produkcję VW Caddy 3

W Poznaniu zakończono produkcję VW Caddy 3Źródło: Materiały prasowe
d2csegy
d2csegy

Z linii produkcyjnej fabryki Volkswagena w Poznaniu zjechał ostatni model VW Caddy 3. Jego następca będzie dostępny w salonach od lipca. Fabryka w stolicy Wielkopolski jest jedyną na świecie, gdzie produkowany jest czwarta generacja tego auta użytkowego.

- W 2003 roku rozpoczął się szczególnie bliski nam i dobrze znany etap w historii Caddy; w naszej fabryce ruszyła produkcja trzeciej generacji tego modelu. Seryjna produkcja trwała od 12 listopada 2003 roku do 20 maja 2015 roku. Jednocześnie dzisiaj, z numerem 1 578 384 z linii produkcyjnej zjechał pierwszy seryjny Caddy 4, który swoją światową premierę miał również w Poznaniu - powiedział dyrektor poznańskiego zakładu Dietmar Mnich. Roczna produkcja tego modelu w Wielkopolsce wynosiła 175 000 sztuk - to ok. 80 proc. wszystkich samochodów wyjeżdżających z tej fabryki..

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
VW Caddy są zaliczane do grupy lekkich samochodów użytkowych. W latach 1979-1993 w Stanach Zjednoczonych produkowana była ich pierwsza generacja, oparta na rozwiązaniach VW Golfa. Na rynek europejski model ten dostarczała firma TAS z Sarajewa. Seryjna produkcja pierwszej generacji przez Volkswagena wypełniła przestrzeń samochodów użytkowych pomiędzy Transporterem a Passatem Kombi. Drugą wersję Caddy stworzył hiszpański koncern Seat. Trzecia, została zaprezentowana podczas Międzynarodowych Targów Samochodów Użytkowych w Amsterdamie w październiku 2003 roku i od tego czasu Caddy 3 produkowany był w Wielkopolsce.

- Dzięki dobremu przyjęciu i niesłabnącemu zainteresowaniu naszym produktem przez te wszystkie lata stał się on istotnym motorem zmian i rozwoju dla poznańskiej fabryki. Na przestrzeni ostatnich 12 lat spółka przeobraziła się z zakładu montującego samochody do pełnowartościowej fabryki zatrudniającej dziś ponad 7000 osób i będącej największym pracodawcą w Wielkopolsce - powiedział prezes zarządu i członek kierownictwa marki Volkswagen Samochody Użytkowe Jens Ocksen. W najbliższych miesiącach koncern planuje kolejne inwestycje. Dzięki nim, w podpoznańskim Antoninku pracę ma znaleźć 900 osób. Od drugiej połowy 2016 roku w powstającej fabryce we Wrześni będzie produkowana nowa generacja modelu VW Crafter. Wtedy zatrudnienie ma znaleźć kolejnych 3000 osób.

d2csegy

Koncern VW w Wielkopolsce i w Poznaniu obecny jest od 1993 r. Firma weszła wówczas w spółkę z Fabryką Samochodów Rolniczych Polmo, która produkowała w zakładzie w Antoninku samochody Tarpan. Oprócz fabryki w dzielnicy Antoninek do koncernu należy zlokalizowana w dzielnicy Wilda odlewnia oraz wybudowany w Swarzędzu zakład zabudów specjalnych.

ll

d2csegy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2csegy
Więcej tematów