Trwa ładowanie...

W 2014 r. w Polsce zarejestrowano 327,5 tysiąca nowych aut

W 2014 r. w Polsce zarejestrowano 327,5 tysiąca nowych autŹródło: Materiały prasowe
d1n2y5p
d1n2y5p

*To był dobry rok dla branży motoryzacyjnej. W 2014 roku liczba nowo rejestrowanych aut wzrosła o ponad 12 procent - tak wynika z danych Centralnej Ewidencji Kierowców i Pojazdów, na którą powołuje się Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. *

W ciągu minionych dwunastu miesięcy zarejestrowano ponad 372,5 tysiąca nowych samochodów. Prezes Związku Dealerów Samochodów Marek Konieczny powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że choć tegoroczny wynik cieszy, to trzeba zwrócić uwagę, że wciąż relatywnie mało klientów indywidualnych decyduje się na zakup nowego samochodu.

Zwrócił uwagę, że odsetek ten jest znacząco wyższy nie tylko w krajach Europy Zachodniej, ale także na przykład w Czechach czy na Słowacji. - Do poprawy w tym obszarze potrzeba kilku czynników - podkreślił Konieczny. Wymienił wśród nich rozwój modeli podatkowych preferujących kupno nowych aut oraz postawienie barier bezpieczeństwa i sprawności samochodów nowych w stosunku do używanych. - Jeśli na to nałoży się mądra zmiana prawa związanego z odpisem VAT-u po roku 2016 i ożywienie gospodarcze to można na ten rynek patrzeć optymistycznie - powiedział szef Związku Dealerów Samochodów.

d1n2y5p

Zdecydowanie najpopularniejszym nowym modelem samochodu osobowego rejestrowanym w ubiegłym roku była Skoda Octavia. W ciągu dwunastu miesięcy zarejestrowano prawie 14 tysięcy sztuk nowych aut tego modelu. Dużym powodzeniem cieszyły się również Skoda Fabia, Ford Focus i Volkswagen Golf. W kategorii samochodów dostawczych prym wiodły w minionym roku Fiat Ducato i Renault Master.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

d1n2y5p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n2y5p
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj