Trwa ładowanie...
d1pt77r

VW Passat zwycięzcą plebiscytu „Auto Lider”

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
VW Passat zwycięzcą plebiscytu „Auto Lider”
(zdjęcie producenta)
d1pt77r

Volkswagen Passat ósmej generacji zwyciężył w plebiscycie „Auto Lider” w kategorii samochodów klasy średniej. W tym roku internauci i czytelnicy pism „Auto Moto” oraz „Motor” oddali ponad 77 000 głosów.

- Nowy Passat jest na rynku od czterech miesięcy. W tym czasie otrzymywał już nagrody przyznawane przez ekspertów z branży motoryzacyjnej, zyskał także uznanie dziennikarzy. Tylko w Polsce pojazd ten wygrał już kilkanaście testów porównawczych. Nagroda „Auto Lider” jest szczególnie ważna, bowiem przyznają ją czytelnicy i internauci, czyli kierowcy i użytkownicy samochodów – powiedział podczas uroczystości Tomasz Tonder z Volkswagena.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Od 2005 r. „Auto Lider” jest największym plebiscytem motoryzacyjnym w Polsce. Pierwsze trzy edycje (2002, 2003, 2004) były organizowane przez miesięcznik „Auto Moto” pod nazwą Auto-Moto Lider. Czwartą odsłonę, w 2005 r., zorganizowano już wspólnie z najstarszym polskim pismem motoryzacyjnym „Motor”, które istnieje od 1952 r.

d1pt77r

Najnowsza generacja Passata oferowana jest w wersjach Trendline, Comfortline i Highline oraz z jednym z ośmiu dostępnych silników o mocy 120 do 240 KM. Względem poprzednika redukcji uległa masa własna, zaś lista wyposażenia wzbogaciła się o systemy multimedialne oraz układy wspomagające prowadzenie i komfort podróży.

Podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Genewie zostanie zaprezentowany Passat Alltrack, natomiast w trakcie Poznań Motor Show (9-12 kwietnia) polska publiczność będzie mogła po raz pierwszy zobaczyć Passata GTE – hybrydę typu plug-in. Auto może przejechać do 50 km w trybie elektrycznym, a jego całkowity zasięg to ponad 1 000 km. Zużycie paliwa wg normy NEFZ wynosi poniżej 2 l/100 km.

Źródło: Volkswagen

d1pt77r

ll/moto.wp.pl

Sprawdź cenę wybranego modelu Volkswagena i wybierz najlepszą ofertę!

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1pt77r

d1pt77r
d1pt77r