Trwa ładowanie...

VW inwestuje najwięcej na świecie w badania i rozwój

VW inwestuje najwięcej na świecie w badania i rozwójŹródło: zdjęcie producenta
d3d75sl
d3d75sl

Z corocznego raportu Komisji Europejskiej "Industrial R&D Investment Scoreboard" wynika, że Volkswagen jest światowym liderem wśród prywatnych przedsiębiorstw w zakresie inwestycji na badania i rozwój.

W zestawieniu porównano nakłady w 2012 r. na badania i rozwój 2 000 międzynarodowych firm z różnych branż. W przypadku Volkswagena wyniosły one 9,5 mld euro (wobec 7,2 mld euro w 2011 r.). Marka po raz pierwszy prowadzi w rankingu i jest jedynym niemieckim przedsiębiorstwem w pierwszej dziesiątce.

- Najnowszy raport Komisji Europejskiej jest kolejnym potwierdzeniem słuszności naszej strategii. Pośród silnej światowej konkurencji, Stary Kontynent musi jeszcze konsekwentniej niż dotychczas stawiać na przyjazne dla środowiska technologie i konkurencyjne produkty. Inwestycje w badania i rozwój są tego podstawą i nieodzownym warunkiem, dlatego zamierzamy nadal inwestować w innowacyjność - powiedział prezes zarządu VW, prof. dr Martin Winterkorn.

Działania w tym zakresie koncentrują się na rozszerzeniu palety modeli samochodów koncernu i na stałej poprawie ich efektywności, technologii i napędów. Znaczna część inwestycji przeznaczona została na dalszą redukcję emisji dwutlenku węgla przez nowe auta, m. in. wprowadzeniu napędów elektrycznych, zwiększeniu efektywności silników oraz rozbudowie alternatywnych technologii napędów.

Źródło: Volkswagen

ll/moto.wp.pl

d3d75sl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d75sl
Więcej tematów