Trwa ładowanie...
dt95vgs
Volvo V90 Cross Country na rodzinną wyprawę

Volvo V90 Cross Country na rodzinną wyprawę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dt95vgs

Szwedzka firma od 20 lat produkuje uterenowione kombi, oznaczone jako Cross Country. Teraz nadszedł czas na najnowszą edycję turystycznej wersji modelu V90.

Nowe V90 XC oferowane będzie naturalnie z napędem 4x4, bazując na sprawdzonej już platformie SUV-a XC90. Karoserię podniesiono, zwiększając prześwit do 21 cm, klasyczne V90 ma dla porównania 15,3 cm. Inne także będą opony - o wyższym profilu, pozwalającym na bezpieczniejsza jazdę po nierównym podłożu. Zmieniono także nastawy zawieszenia, poprawiając komfort i trakcję podniesionego auta.

dt95vgs

Poza nieznacznymi zmianami w wyglądzie zewnętrznym, mającymi na celu nadanie autu bardziej "roboczego" charakteru, nie ingerowano zbytnio w kabinę samochodu, a zwłaszcza w jego wyposażenie. Firma zapewnia, że nowe V90 XC gwarantuje ten sam komfort i standard, co klasyczne wersje modelu. Nie zabraknie wysokiej jakości sprzętu infotainment (firmy Bowers & Wilkins)

Do napędu użyta będzie ta sama gama jednostek co w przypadku modeli S i V90. Na liście są zatem dwa diesle o mocach 190 i 235 KM oraz dwie jednostki benzynowe T5 254 KM i T6 320 KM. Volvo zapowiada szybkie rozpoczęcie sprzedaży nowego modelu, cenniki zostaną niebawem opublikowane, a pierwsze egzemplarze samochodu trafią do klientów w I kwartale 2017 r.

Volvo V90 Cross Country

Borys Czyżewski

dt95vgs

Podziel się opinią

Share

dt95vgs

dt95vgs