Trwa ładowanie...
d3f1qj0

Volkswagen otworzył centrum dystrybucyjne w Wielkopolsce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volkswagen otworzył centrum dystrybucyjne w Wielkopolsce
(Materiały prasowe)
d3f1qj0

W Komornikach koło Poznania otwarto Centrum Dystrybucyjne Volkswagen Group Polska (VGP). Na 30 tys. mkw. magazynowane są części i akcesoria sześciu marek: Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Porsche.

Nowe centrum kosztowało 95 mln zł. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 łączącej Poznań ze Świeckiem. W obiekcie zatrudnionych jest ok. 150 osób. Jego powierzchnia obiektu to 32 tys. mkw. Przestrzeń magazynowa stanowi 30 tys. mkw i została zaprojektowana w sposób umożliwiający jej rozbudowę do 43 tys. mkw. Obecnie w centrum magazynowanych jest ok. 65 tys. różnych części i akcesoriów. Części z centrum będą trafiały do odbiorców w całej Polsce, a także na rynek białoruski.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
- To trzecia w Wielkopolsce oraz ósma w kraju inwestycja pod względem rozmiaru powierzchni magazynowej. Centrum jest kolejnym dowodem na to, że Polska jest dla nas rynkiem strategicznym. Fabryka w Poznaniu, Volkswagen Group Polska, otwarcie centrum logistycznego w Komornikach i powstająca właśnie fabryka we Wrześni, gdzie od 2016 roku będzie produkowany nowy Crafter, bardzo jasno pokazują zaangażowanie Volkswagena w Polsce - powiedział w trakcie otwarcia obiektu prezes zarządu VGP Achim Schaible.

d3f1qj0

W magazynie znajduje się prawie 100 tys. miejsc składowania. W obiekcie zastosowano szereg rozwiązań umożliwiających pracownikom szybki dostęp do żądanych towarów. - Konsolidujemy tutaj wszystkie nasze operacje dystrybucji na kraj. Do tej pory dysponowaliśmy obiektem o powierzchni 7,5 tys. mkw, mieliśmy też wynajmowane obiekty w okolicach Poznania" - powiedział w piątek PAP Piotr Cegieła, dyrektor logistyki Volkswagen Group Polska. Jak podkreślają przedstawiciele VGP, uruchomienie centrum umożliwi wprowadzenie usługi szybkich dostaw dziennych - dostarczenia zamówionych części tego samego dnia. Korzystanie z tej usługi pozwoli partnerom serwisowym szybko reagować na potrzeby klientów. Volkswagen Group Polska ma być pierwszą firmą w Polsce, oferującą tę usługę dla tak szerokiego grona odbiorców.

Prace budowlane w Komornikach rozpoczęto w kwietniu 2014 r. Odbiór budynku nastąpił po dziesięciu miesiącach. W lutym 2015 r. rozpoczęto przenoszenie towarów zgromadzonych w dotychczasowych magazynach znajdujących się w Sadach oraz w Poznaniu do Nowego Centrum Dystrybucyjnego w Komornikach. W ciągu 6 miesięcy do nowego magazynu przetransportowano 3,5 tys. ton ładunków. Według VGP była to największa dotychczasowa operacja logistyczna w obszarze oryginalnych części i akcesoriów samochodowych w Polsce.

Volkswagen Group Polska jest importerem sześciu marek: Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Porsche. Firma działa w obszarze dystrybucji nowych samochodów, oryginalnych części i akcesoriów oraz zapewnienia spełnienia wymogów prawnych dla dopuszczenia ich do obrotu.

Źródło: PAP

Sprawdź cenę wybranego modelu Volkswagena i wybierz najlepszą ofertę!

d3f1qj0

Podziel się opinią

Share

d3f1qj0

d3f1qj0