Trwa ładowanie...

Uciekli za miasto. Ile czasu tracą na dojazdy?

Uciekli za miasto. Ile czasu tracą na dojazdy?Źródło: PAP
d2n5wkh
d2n5wkh

Dużo ludzi przenosi się z centrów miast w spokojniejsze miejsca. Ma to też swoje wady - konieczność dalszego dojazdu do pracy. Ile czasu zajmują one kierowcom? Pod "lupę" wzięliśmy Poznań i okolice.

Badaniu poddano trasy dojazdowe do centrum Poznania prowadzące z okolicznych miejscowości, do których często wyprowadzają się poznaniacy. Dane zebrano w trakcie porannych i popołudniowych godzin szczytu, gdyż wtedy drogi są najbardziej obciążone.

Największą prędkość na trasie - 63 km/h osiągają kierowcy zmierzający z Tarnowa Podgórnego. Dojazd do centrum stolicy Wielkopolski zajmuje im średnio niespełna 20 minut. Najniższą prędkość - 31 km/h - osiągają samochody jadące z Lubonia i Suchego Lasu. Choć od Poznania dzieli je ok. 10 km to czas potrzebny na dojazd wynosi 18 - 20 minut.

Najdłużej, bo ok. 35 minut za kółkiem spędzają mieszkańcy Dopiewa. Mają oni do pokonania 25 km, osiągając średnią prędkość w granicach 44 km/h. W środku stawki znalazły się Czerwonak (odległość 11 km, czas dojazdu 21 min., średnia prędkość 33 km/h), Komorniki (13 km/21 min./44 km/h) oraz Rokietnica (20 km/26 min./46 km/h).

Opracowanie powstało w oparciu o dane GPS z urządzeń Yanosik w styczniu 2013 r.

Źródło: Korkowo.pl

d2n5wkh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n5wkh
Więcej tematów