Trwa ładowanie...
d1psmbz
Uciekł policji, ale kara go nie minie

Uciekł policji, ale kara go nie minie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1psmbz

Policja zatrzymała dziewiętnastolatka, który w poniedziałek, szaleńczo prowadząc quada w centrum miasta, uciekał częstochowskim funkcjonariuszom na motocyklach. Młody mężczyzna nie trafił jednak do aresztu.

Wszystko zaczęło się od anonimowego zgłoszenia o tym, że po ulicach Częstochowy będą ścigać się motocykliści. Na drogi ruszyły patrole. Na widok jadących motocyklami policjantów kierowca quada zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg, który mógł kosztować życie nie tylko jego uczestników, ale także osoby postronne. Młody mężczyzna nie reagował na znaki świetlne i dźwiękowe sygnalizowane przez funkcjonariuszy.

d1psmbz

Na filmie z miejskiego monitoringu widać jak przyspiesza, podrywając przednie koła, z dużą prędkością kluczy pomiędzy samochodami czy wyprzedza na przejściu dla pieszych. Przejeżdża również na czerwonym świetle, zmuszając prawidłowo jadących kierowców do nagłego hamowania. Kierowca zajeżdżał też drogę policyjnym jednośladom i jechał pod prąd. W Woli Kiedrzyńskiej zjechał na leśną ścieżkę, po której policjanci nie mogli kontynuować pościgu.

* Zmiany w przepisach proponowane przez policję *

Nieodpowiedzialny kierowca nie uniknie jednak kary. Choć quad, którym się poruszał, nie miał tablic rejestracyjnych, policjanci ustalili jego dane. Został zatrzymany i usłyszał zarzut sprowadzenia zagrożenia katastrofą komunikacyjną, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Zaskakujące jest jednak, że - jak informuje policja - względem mężczyzny zastosowano jedynie dozór policyjny i poświadczenie majątkowe.

d1psmbz

Źródło: Policja

tb/

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1psmbz

d1psmbz
d1psmbz