Trwa ładowanie...
d1fjakv

Uber bez kierowcy prędzej, niż myśleliśmy. Volvo dostarczy samochody

Uber wykonał swój największy krok, w celu zdominowania rynku prywatnego transportu osób. Firma zgodziła się zakupić 24 000 SUV-ów Volvo XC90, aby te służyły za bazy do autonomicznych samochodów przewoźnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autonomiczne Volvo XC90 podczas testów Ubera.
Autonomiczne Volvo XC90 podczas testów Ubera. (Materiały prasowe, Fot: Volvo/Uber)
d1fjakv

Jest to rozwinięcie dotychczasowej współpracy dwóch gigantów. W 2016 roku Uber testował swoją technologię do autonomicznych samochodów właśnie na Volvo XC90. Specjalnie przygotowane 100 egzemplarzy luksusowego SUV-a przemierzały drogi Pittsburgha, miasta w stanie Pennsylwania.

Według Bloomberga, samochody będą dostarczane partiami przez dwa lata. Pierwsze sztuki trafią do amerykańskiego przewoźnika w 2019 roku, jednak nie wiemy, czy jest to data równoznaczna ze startem usługi. Volvo dostarcza tylko samochody – za sprzęt i oprogramowanie pozwalające zrezygnować z kierowcy odpowiada Uber.

Uber flickr.com
Uber

Ten ruch nie jest zaskoczeniem. Plany Ubera, by przewozić swoich klientów flotą autonomicznych wozów, były znane od lat. To również prace nad tą technologią były źródłem wielu sporów, między firmą a spółką Alphabet, właścicielem Google'a. Ona również szykuje podobną usługę, a pierwsi klienci mają móc z niej skorzystać już w 2018 roku.

Polscy kierowcy nie mają się czego obawiać – autonomiczne volvo trafią póki co do Stanów Zjednoczonych. Niemniej, pokazuje to poważne podejście Ubera, które ma prowadzić do osiągnięcia celu. Rezygnując z ludzi, będą mogli wykonywać więcej kursów mniejszym kosztem, co tylko zwiększy dystans między nimi a taksówkami.

d1fjakv

Podziel się opinią

Share

d1fjakv

d1fjakv