Trwa ładowanie...
d4ma5lr

Transportowali wielki wiatrak bez zezwoleń. Łączna kara to nawet 75 tys. zł

Transport elementów elektrowni wiatrowej odbywał się bez wymaganych zezwoleń. Po kontroli pięciu zestawów samochodowych inspektorzy znaleźli nieprawidłowości zagrożone łączną kwotą 75 tys. zł.
Share
Zatrzymane pojazdy miały długość od 35 do 43 m
Zatrzymane pojazdy miały długość od 35 do 43 mŹródło: Fot. GITD
d4ma5lr

Trzy śmigła i dwie podstawy wiatraka przejechały niemal przez całą Polskę, z południa do Czarnkowa bez właściwych zezwoleń. Elektrownia na kółkach blokowała obwodnicę Czarnkowa, a informację o tym otrzymali pilscy inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu. Kontrole przeprowadzone zostały na 10 km przed dotarciem pojazdów do miejsca docelowego. Części elektrowni przewożone były w sumie przez pięć zespołów pojazdów, cztery należały do polskich przewoźników, jeden do niemieckiego. Pojazdy – co wykazała kontrola ITD – wraz z ładunkiem miały długość od 35 do 43 m. Norma to 16,5 m. Kierowcy nie posiadali właściwego zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego, za co ukarani zostali mandatami karnymi.

   Fot. GITD
Źródło: Fot. GITD

Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne. Suma naruszeń stwierdzonych przez ITD opiewa na łączną kwotę 75 tys. zł. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy. Pojazdy wraz z ładunkiem zostały zabezpieczone i nie mogły ruszyć do czasu uzyskania stosownych zezwoleń.

d4ma5lr

Podziel się opinią

Share
d4ma5lr
d4ma5lr
Więcej tematów