Trwa ładowanie...
d3r6mtc

Toyota wycofuje z Europy model Land Cruiser V8

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota wycofuje z Europy model Land Cruiser V8
(zdjęcie producenta)
d3r6mtc

W związku z zaostrzaniem norm emisji spalin w Unii Europejskiej Toyota postanowiła wycofać ze sprzedaży na jej terenie model Land Cruiser V8.

Pojazd ten należy do czołówki największych seryjnych samochodów, które były oferowane w Europie. Jako rasowa terenówka z nadwoziem opartym na ramie, stałym napędem na cztery koła, silnikami V8, nowoczesną technologią i bogatym wyposażeniem Land Cruiser V8 od lat nie miał bezpośredniej konkurencji rynkowej.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Od jesieni br. model nie będzie sprzedawany w krajach Unii Europejskiej, gdzie do tej pory osiągał udział ok. 15 proc. w segmencie aut 4x4 Premium. Marka nadal będzie oferowała ten samochód w Europie Wschodniej - na Ukrainie, w Rosji, Kazachstanie czy w krajach kaukaskich. W pozostałych częściach świata Land Cruiser V8 nadal utrzymuje wysokie tempo sprzedaży - od debiutu w 2007 r. nabywców znalazło 670 000 egzemplarzy.

d3r6mtc

W związku z wycofywaniem auta z oferty Toyota Motor Poland stworzyła wersję specjalną o nazwie Land Cruiser V8 Limited. Specyfikacja bazuje na najbogatszym wariancie Prestige + Invincible, do którego dodano 4-strefową klimatyzację, podgrzewaną tylną kanapę, system telematyczny MetaTrak z aplikacją mobilną oraz dedykowane oznaczenia. Szacuje się, że przy określonej dostępności egzemplarzy w 2015 r. zamówienia będzie można składać do końca kwietnia br.

W ofercie firmy pozostanie model Land Cruiser 150.

Źródło: Toyota

ll/moto.wp.pl

Toyota w świetnych cenach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d3r6mtc

Podziel się opinią

Share

d3r6mtc

d3r6mtc