Trwa ładowanie...

Toyota może wskrzesić MR2. Japończycy zmieniają wizerunek

Legendarne japońskie auto sportowe, które zasłynęło doskonałymi własnościami trakcyjnymi, może powrócić. Nowe MR2 jest świetnym pomysłem, ale niewykluczone, że na projekcie wyraźne piętno odbije specyfika dzisiejszych motoryzacyjnych realiów.

Toyota może wskrzesić MR2. Japończycy zmieniają wizerunekŹródło: Materiały prasowe
d4jdngl
d4jdngl

Toyota staje się doskonałym przykładem na to, jak dzięki dobremu pomysłowi marketingowemu i talentowi inżynierów można kształtować wizerunek gigantycznej firmy. Na przestrzeni lat japońska firma zapracowała na obraz producenta niezawodnych aut. Teraz chce być wytwórcą modeli pożądanych, kojarzących się z przyjemnością prowadzenia i czerpaniem radości z życia. Temu służy śmiałe podejście do projektu nowej Corolli czy RAV4, ale przede wszystkim przywrócenie Supry, na debiut której czeka motoryzacyjny świat. Okazuje się, że może do niej dołączyć kolejny legendarny model.

MR2, która zadebiutowała w 1984 r., od razu stała się obiektem westchnień milionów kierowców i w formie plakatu zawisła nad trudną do oszacowania liczbą dziecięcych łóżek. Stosunkowo tani sportowy wóz z silnikiem umieszczonym pomiędzy fotelami a tylną osią nie oferował oszałamiających osiągów, ale z nawiązką wynagradzał to wrażeniami z jazdy. Teraz Matt Harrison, który jest prawą ręką szefa działu marketingu i sprzedaży Toyoty w Europie, stwierdził, że wewnątrz firmy trwa dyskusja na temat przywrócenia do gamy modelu MR2.

Wiele wskazuje na to, że jeśli MR2 powróci, to - podobnie jak w przypadku GT86 oraz Supry - japoński gigant będzie chciał podzielić koszty opracowania modelu z którąś z innych firm motoryzacyjnych. Niewykluczone również, że MR2 wpisze się w elektryfikację gamy Toyoty.

Na razie powrót MR2 to bardziej spekulacja niż obietnica. Myśl o tym, że do grona aut z centralnie ułożonym silnikiem mogłaby wrócić Toyota i zaoferować konkurencyjny cenowo model, jest jednak przyjemna.

d4jdngl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jdngl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj