Trwa ładowanie...

Toyota Mirai rusza na podbój Europy

Toyota Mirai rusza na podbój EuropyŹródło: zdjęcie producenta
d2r4dhr
d2r4dhr

Toyota wprowadza do sprzedaży w Europie model Mirai, pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód na wodorowe ogniwa paliwowe. Pierwsze egzemplarze trafiły już do brytyjskiego Bristolu i belgijskiego Zeebrugge.

Jest to punkt przełomowy, rozpoczynający nową erę czystej motoryzacji. Wraz z rynkowym debiutem Mirai i jej systemu ogniw paliwowych wprowadzamy innowacyjną i bezpieczną technologię, która zmieni oblicze napędów w motoryzacji na kolejne 100 lat. Pierwsze egzemplarze Mirai dostarczymy europejskim klientom we wrześniu – powiedział Karl Schlicht z Toyota Motor Europe.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Toyota Mirai jest pierwszym na świecie seryjnie produkowanym samochodem z wodorowymi ogniwami paliwowymi. Do sprzedaży w Japonii trafiła w grudniu 2014 roku, a od września 2015 będzie oferowana także w Wielkiej Brytanii, Danii i Niemczech. Pojazd wykorzystuje pionierski układ Toyota Fuel Cell System (System Ogniw Paliwowych Toyoty), który uzyskuje energię elektryczną z reakcji wodoru i tlenu, dzięki czemu Mirai nie emituje podczas jazdy ani dwutlenku węgla, ani innych szkodliwych substancji, dając przy tym komfort jazdy i eksploatacji oraz osiągi na poziomie współczesnych samochodów benzynowych.

d2r4dhr

Auto początkowo będzie dostępne w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Danii. Od 2017 r., wraz z rozwojem infrastruktury wodorowej, pojawi się także na kolejnych rynkach. Producent planuje sprzedać jeszcze w tym roku 50 egzemplarzy, zaś w następnym 100. Cena w Niemczech wynosi 66 000 euro plus VAT.

Źródło: Toyota

ll/moto.wp.pl

d2r4dhr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r4dhr
Więcej tematów