Trwa ładowanie...

Toyota i-Road będzie testowana w Tokio

Toyota i-Road będzie testowana w TokioŹródło: Materiały prasowe
d3d75sl
d3d75sl

Trójkołowy pojazd Toyota i-Road będzie poddany testom konsumenckim w Tokio. Rozpoczną się one w lipcu br.

W ramach Tokio Open Road Project 100 osób, wśród których znajdą się eksperci z różnych dziedzin oraz mieszkańcy miasta, będzie korzystać z 10 modeli. Każda z nich otrzyma na miesiąc pojazd do wyłącznej dyspozycji, po czym podzieli się swoimi opiniami z producentem. Cały projekt będzie trwał około roku.

d3d75sl

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Dodatkowo testerzy będą mogli zaprojektować niektóre elementy karoserii, dobierając fakturę i kolor według własnego pomysłu. Zostaną one następnie wydrukowane w 3D i zainstalowane w testowanym i-Roadzie.

Pojazd łączy zalety motocykli i samochodów – jest wąski i zwrotny jak jednoślad, zapewniając jednocześnie stabilność, bezpieczeństwo i izolację od deszczu, spalin i hałasu. Przechylające się na boki nadwozie dobrze amortyzuje nierówności nawierzchni. Co bardzo istotne w zatłoczonych miastach, na jednym miejscu parkingowym mieszczą się cztery i-Roady.

Mieszkańcy japońskiej metropolii mogą już korzystać z tych pojazdów w ramach miejskiego car-sharingu. Podobne systemy wdrożono także we francuskim Grenoble oraz Toyota City w Japonii. Poza samymi i-Roadami producent przekazał władzom tych miast system informatyczny, który umożliwia za pomocą jednej aplikacji zaplanować podróż z wykorzystaniem komunikacji miejskiej i uprzednio zarezerwowanego pojazdu.

Źródło: Toyota

ll/moto.wp.pl

d3d75sl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d75sl
Więcej tematów