Tak będą wyglądały Audi A6, A7 i A8

Marc Lichte, szef stylistów Audi zdradził jak będą wyglądały luksusowe modele firmy w najbliższych latach. Narysował fronty A6, A7 i A8 pokazując różnice pomiędzy nimi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak będą wyglądały Audi A6, A7 i A8
(L’argus.fr)

Tak wygląda przyszłość Audi. Trzy bardzo podobne na pierwszy rzut oka przody to w rzeczywistości trzy różne samochody. Subtelne różnice, które zauważycie dopiero po kilku sekundach, będą definiowały i pozycjonowały Audi A7 względem A6 oraz topową limuzynę A8 w gamie wszystkich modeli.

Przypominamy, że Audi A7 to technicznie sportowa odmiana A6. Obecnie samochody te z przodu prawie niczym się nie różnią. To samo dotyczy Audi A4 i A5. Jednak w nowej generacji będzie trochę inaczej. Niższy, a tym samym wizualnie szerszy grill ma więcej poziomych żeber i szerzej wysunięte załamania. Nadaje to dynamiki sportowej limuzynie.

Przy nim A6 wygląda bardziej elegancko i dostojnie. Warto zwrócić uwagę na inaczej zaprojektowany grill dolny, ten w zderzaku. Reflektory choć prawdopodobnie będą takie same, są umieszczone w nieco innych wnękach, co sprawia wrażenie, że inaczej je postrzegamy.

W narysowanym przez Litche szkicu, Audi A8 przy dwóch poprzednich prezentuje się jak duży SUV. Przedni pas sprawia wrażenie bardziej pionowego. Na grillu mamy rzadsze użebrowanie, ale z wyraźniej zaznaczonymi listwami, a do tego jest wyraźny podział na trzy segmenty poziome. Inna sprawa, że Litche narysował A8 z nieco innej perspektywy, jakby obserwatora umieszczonego niżej względem auta.

Prace nad modelem A8 trwają od 2014 roku, a debiut odbędzie się już najbliższego lata. Wówczas poznamy najwyższe osiągnięcia Audi w dziadzinie techniki. Model A8 zawsze był pokazem kunsztu i siły firmy. Za każdym razem prezentował to, co w przyszłości miało trafić do niższych segmentów. Nie inaczej jest w konkurencyjnych markach BMW czy Mercedes-Benz.

Materiały prasowe
Podziel się

Wnętrz Marc Litche nie pokazał, ale wiadomo że nie będą one takie jak dotychczas. Wiele funkcji, które obecnie włącza się przyciskami i pokrętłami zostanie umieszczonych w ekranach dotykowych. Z całą pewnością część z nich będzie obsługiwana gestami. Deska rozdzielcza na pewno będzie korespondowała ze stylistyką nadwozia i tym co pokazano w takich pojazdach koncepcyjnych jak Audi e-tron quattro czy Q8 concept.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.