Trwa ładowanie...
25-03-2016 02:12

Syrena Bosto 4x4: wariacja na temat klasyka

d1n48ni
d1n48ni

W historii polskiej motoryzacji było kilka przypadków zaskakujących konfiguracji znanych modeli. Syrena z napędem 4x4 to jednak ewenement na skalę światową. Wojciech Dybul, właściciel auta, do jego zbudowania użył sześciu samochodów różnych marek. Przykładowo nadwozie pochodzi z Syreny Bosto, zaś podwozie z Suzuki Vitara. Co ciekawe, "buda" pełniła niegdyś rolę kurnika. Jak deklaruje właściciel, samochód nie powstał po to, by cieszyć oko. Jego przeznaczeniem jest jazda w trudnym terenie i trzeba przyznać, że auto błota się nie boi.

Na przestrzeni lat Syreną interesowali się nie tylko domorośli konstruktorzy i fascynaci techniki samochodowej, ale też zatrudnieni w państwowych fabrykach inżynierowie. W ośrodku Bosmal powstała Syrena 105 B z nadwoziem typu pick-up. Niewiele zabrakło do wprowadzenia do produkcji Syreny Mikrobus - vana z elementami z laminatu i drewna, Syreny 607 z nadwoziem typu hatchback, Syreny Laminat ze zmienionym wyglądem nadwozia wykonanego z tworzywa sztucznego czy wreszcie Syreny Sport. Skończyło się jednak na planach, a oryginalne Syreny szybko zyskują dziś na wartości jako zabytki.

tb/

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj