Trwa ładowanie...
d2v6se0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Świąteczny weekend tragiczniejszy niż rok temu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świąteczny weekend tragiczniejszy niż rok temu
(Policja)
d2v6se0

28 osób zginęło, 315 zostało rannych w 240 wypadkach - to bilans tegorocznych świąt wielkanocnych. Jak podkreślają policjanci, było tragiczniej niż w ubiegłym roku, kiedy to w 217 wypadkach zginęły 23 osoby.

- Te święta wypadły statystycznie gorzej niż te w ubiegłym roku. Trudno powiedzieć z czego to wynika. Być może to efekt długiej zimy. Zrobiło się wreszcie ładnie, część kierowców uznała, że można jechać szybciej - mówi PAP Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji. Jak dodaje, w tym momencie trudno mówić o przyczynach, trzy najczęstsze grzechy kierowców to - według niego - nieustąpienie pierwszeństwa, prędkość i błędy przy włączaniu się do ruchu.

Policjanci zatrzymali natomiast mniej pijanych kierowców. - To na pewno cieszy. Z roku na rok, sukcesywnie, liczba nietrzeźwych za kółkiem spada. W te święta zatrzymaliśmy ich 1061, w ubiegłym roku 1118 - mówi Marciniak. To wyraźna tendencja spadkowa, bo w czasie świątecznego weekendu 2011 roku mundurowi zatrzymali aż 1876 nietrzeźwych kierowców.

d2v6se0

Najwięcej ofiar było w sobotę, gdy w 72 wypadkach zginęło 16 osób, a 107 było rannych. To też niechlubna nowość w porównaniu z ubiegłymi latami; wtedy "rekordy" padały w Wielki Piątek w czasie świątecznych wyjazdów. W Wielki Poniedziałek, kiedy wiele osób wracało do domów, doszło do 60 wypadków, w których zginęło 6 osób a 89 zostało rannych.

d2v6se0

Podziel się opinią

Share

d2v6se0

d2v6se0