Trwa ładowanie...
d36j933
toyota
+1

SUV jak żaden inny - oto koncepcyjna Toyota FT-4X

Na trwającym właśnie salonie samochodowym w Nowym Jorku Toyota zaprezentowała bardzo interesującego, koncepcyjnego SUV-a, który powinien przypaść do gustu szczególnie młodym ludziom. Auto wyróżnia się nie tylko nietuzinkowym designem i zaawansowanym wyposażeniem, ale i ciekawymi rozwiązaniami, które umilą każdą podróż.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
SUV jak żaden inny - oto koncepcyjna Toyota FT-4X
(Materiały prasowe, Fot: Toyota)
d36j933

Toyota FT4-X Concept ispirowana jest modelem FJ Cruiser, którego produkcję zakończono niedawno. On również charakteryzował się bardzo nietypowym wyglądem. Czy zatem możemy potraktować prezentowany koncept jako następcę FJ? Czas pokaże. Niewykluczone bowiem, że auto przerodzi się kiedyś w wersję produkcyjną. Oby tylko trafiło do niej jak najwięcej elementów z konceptu.

Rzucający się w oczy, pomarańczowy lakier przełamano białymi wstawkami. Takie połączenie może się podobać i pasuje do charakteru nowoczesnego SUV-a. Samo nadwozie jest nieco mniejsze niż w przypadku FJ Cruisera. Wszystko po to, aby lepiej trafić w gusta młodych klientów, którzy często używają auta w mieście. Pod względem wielkości prezentowanemu konceptowi *znacznie bliżej do hybrydowego modelu C-HR. *

Materiały prasowe

Producent przedstawia swoje nowe dzieło w roli propozycji dla młodych i aktywnych, którzy lubią czasem wybrać się w trudniejszy teren. Duży prześwit i opony o terenowym charakterze z pewnością w tym pomogą. Po dotarciu w dzikie rejony auto może pełnić rolę domu na kółkach. Na pokładzie znajdziemy bowiem śpiwory, pojemniki do przechowywania żywności, które utrzymują temeperaturę czy rozbudowane, wewnętrzne oświetlenie w formie latarek, które można wykorzystać poza pojazdem.

d36j933

Kabina została podzielona na dwie strefy: pasażerską oraz bagażową. Tę drugą wykończono wodoodpornymi materiałami o zwiększonej odporności na zabrudzenie. Płaska podłoga pozwala także na skorzystanie ze śpiworów i spędzenie nocy w samochodzie. Wisienką na torcie jest system audio z zewnętrznymi głośnikami, który pozwoli rozkręcić imprezę wszędzie tam, gdzie uda się dojechać.

Materiały prasowe

Choć FT-4X jest tylko konceptem, Toyota zadbała o czterocylindrowy, benzynowy silnik i napęd na cztery koła. To w pełni funkcjonalna konstrukcja, która po kilku usprawnieniach mogłaby stać się wersją produkcyjną. Na razie nie wiadomo, czy i ewentualnie kiedy to nastąpi, lecz biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wszelkiej maści SUV-ami, auto mogłoby odnieść sukces. Szczególnie w Ameryce Północnej, gdzie bratni model, FJ Cruiser nie narzekał na brak powodzenia.

d36j933

Podziel się opinią

Share

d36j933

d36j933