Trwa ładowanie...
ycipk-3jpcs1

Subaru Impreza: WRX będzie osobnym modelem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Subaru Impreza: WRX będzie osobnym modelem
(zdjęcie producenta)
ycipk-3jpcs1

Nowa odsłona najszybszego seryjnego samochodu Subaru przyniesie zmiany, które z mocniejszym biciem serca powinni przyjąć miłośnicy szybkiej jazdy.

Subaru Impreza to jedna z ikon współczesnej motoryzacji. Samochód ten ma jednak dwie twarze. "Cywilne" odmiany Imprezy to cenione za własności jezdne i bezawaryjność pojazdy, które mogą pełnić rolę aut rodzinnych. Jeśli jednak na klapie bagażnika Imprezy pojawiają się litery "WRX" oraz "STI", mamy do czynienia z samochodem o nieprzeciętnej mocy i niemalże rajdowych możliwościach. Od następnej generacji WRX STI będzie miało ze zwykłą odmianą niewiele wspólnego. Będą to dwa osobne modele.

Kolejne wcielenie Imprezy WRX będzie produkowana wyłącznie jako coupe, a karoseria, którą otrzyma, nie będzie miała wielu punktów wspólnych z nową Imprezą, którą zaprezentowano podczas tegorocznego salonu samochodowego w Nowym Jorku. WRX będzie co prawda korzystał z płyty podłogowej Imprezy, ale zostanie w niej skrócony rozstaw osi. Dzięki temu samochód zyskać ma na własnościach trakcyjnych. Podczas projektowania WRX-a zwrócono też uwagę na obniżenie masy pojazdu.

ycipk-3jpcs1

Przyszłe Subaru WRX najprawdopodobniej otrzyma doładowany silnik o pojemności 1.6 l i mocy 266 KM. Zapowiadany przez Subaru model będzie też występował w odmianie STI. Pod maską tego samochodu ma znaleźć się silnik wzmocniony do 300 KM. Co ciekawe, Subaru WRX STI ma stać się podstawą do stworzenia samochodu rajdowego klasy WRC. Japoński zespół powróci w ten sposób do najbardziej prestiżowych rajdów na świecie.

tb/

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3jpcs1

ycipk-3jpcs1
ycipk-3jpcs1