Trwa ładowanie...
d54dtb6

Śmiertelnie potrącił kobietę, jaką karę dostał rowerzysta?

Share
d54dtb6

Karę dwóch lat wiezienia wymierzył toruński sąd rowerzyście, który śmiertelnie potrącił starszą kobietę. W chwili wypadku cyklista korzystał z telefonu komórkowego.

Do wypadku doszło w październiku ubiegłego roku. 36-letni Mariusz K. jechał wieczorem po chodniku i najechał na pieszą, która przewróciła się i uderzyła głową o trotuar.

82-letnia kobieta zmarła następnego dnia na skutek stłuczenia mózgu i pęknięcia czaszki. Cyklista przyznał, że nie spostrzegł kobiety na czas, gdyż sprawdzał akurat, kto dzwoni na jego telefon komórkowy.

Mężczyznę oskarżono o nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Rowerzysta przyznał się do winy i chciał dobrowolnie poddać się karze, ale sprzeciwiła się temu rodzina ofiary, domagając się zadośćuczynienia finansowego.

Proces trwał pół godziny i zakończył się wymierzeniem rowerzyście kary dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Mężczyzna musi także zapłacić rodzinie ofiary 5 tys. zł, znajdzie się też pod dozorem kuratora i przez cztery lata nie może jeździć rowerem. Wyrok jest nieprawomocny.

d54dtb6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d54dtb6
d54dtb6
Więcej tematów