Trwa ładowanie...

Skoda wyprodukowała 750 000 egzemplarzy modelu Superb

Skoda wyprodukowała 750 000 egzemplarzy modelu SuperbŹródło: zdjęcie producenta
d4hjpi1
d4hjpi1

Z taśmy produkcyjnej fabryki w Kvasinach zjechała 750-tysięczna Skoda Superb. Czeski producent potrzebował na to 14 lat.

Poprzednik o tej samej nazwie był produkowany w Mlada Boleslav w latach 1934-1949. Jego nazwa została zaczerpnięta z łaciny, w której „superbus” oznacza „dumny” lub „dostojny”. W 2001 r. marka powróciła do tradycji, tworząc pierwszą generację współczesnego Superba, która była produkowana przez 7 lat. W 2008 r. na rynku pojawiła się kolejna odsłona auta, do której rok później dołączyła wersja kombi.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Trzecia generacja modelu pojawi się na polskim rynku w lipcu. Nowy Superb został zaprojektowany od nowa na opracowanej przez Grupę Volkswagen platformie MQB. Wszystkie dostępne silniki będą spełniały normę emisji spalin Euro 6. Podobnie jak w przypadku poprzedników, produkcja została umiejscowiona w Kvasinach.

Zdolności produkcyjne tej fabryki będą się stopniowo zwiększać do poziomu 280 000 aut rocznie.

ll/moto.wp.pl

d4hjpi1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hjpi1
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj