Trwa ładowanie...

Skoda Suberb automatycznie wezwie pomoc i ostrzeże przed kolizja

Skoda wzbogaca listę wyposażenia modelu Superb. Do samochodów trafią elementy wyposażenia, które podnoszą poziom bezpieczeństwa i komfortu. Są to m.in. system automatycznego wzywania służb ratunkowych i fotele z funkcją masażu. Co jeszcze będzie można dokupić do Superba?
Share
Skoda Suberb automatycznie wezwie pomoc i ostrzeże przed kolizja
Źródło: Fot. Skoda
dbv6lrh

Początek czerwca to zawsze moment rozpoczęcia produkcji samochodów z nowego roku modelowego. Przy tej okazji Skoda wzbogaca wyposażenie modelu Superb i Suberb Combi o kilka dodatkowych elementów wyposażenia. Ciekawostką jest to, że standardowo auta te będą posiadały rozbudowany system Care Connect – jest to zdolność automatycznego wezwania pomocy po zderzeniu, w wyniku którego uruchomione zostały systemy bezpieczeństwa samochodu.

Samochód wyposażony w Care Connect w takiej sytuacji samodzielnie nawiązuje połączenie głosowe z centrum ratunkowym. Służby można wezwać także manualnie, wciskając przycisk na module zamieszczonym w podsufitce. Dodatkowo wraz z Care Connect dostępna jest funkcja zdalnego dostępu do samochodu poprzez aplikację Skoda Connect.

Oprócz tego, na liście wyposażenia znalazł się rozbudowany system infotainment. Wyświetlacz systemu Columbus został powiększony z przekątnej 8 do 9,2 cala, systemu Swing – z 5 do 6,5 cala.

dbv6lrh

System SmartLink+ daje nowe możliwości wymiany danych pomiędzy smartfonem a samochodem. Zawiera aplikacje AndroidAuto, CarPlay oraz MirrorLink, z pomocą których pozwala na obsługę wybranych aplikacji smartfona.

Nowe funkcje wspomagające kierowcę

Nowe wyposażenie modelu Superb pozwala też zapobiec wgnieceniom i przetarciom na parkingu. Czujniki parkowania zostały rozbudowane o funkcję Manoeuvre Assist, która w ograniczonym zakresie prędkości rozpoznaje i reaguje na napotkane przeszkody: najpierw wysyła ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe, w ostateczności zaś sama hamuje.

   Fot. Skoda
Źródło: Fot. Skoda

Lepsze wyciszenie i fotel z masażem

Opcjonalny masaż fotela kierowcy, dostępny w elektrycznie regulowanym wariancie z funkcjami wentylacji i zapamiętywania ustawień, zapewnia doskonały komfort nawet podczas długich podróży.

   Fot. Skoda
Źródło: Fot. Skoda

Oprócz tego, w kabinie modelu Superb poprawiono możliwość porozumiewania się pomiędzy poszczególnymi pasażerami. Z funkcją wzmacniacza ICC, głos osób siedzących z przodu samochodu jest zbierany przez mikrofon i wzmacniany dla pasażerów siedzących na tylnej kanapie. Kolejne poprawki objęły także lepsze wyciszenie kabiny poprzez dodanie opcjonalnej powłoki akustycznej w przedniej parze bocznych szyb.

Od końca maja jeszcze topowa wersja wyposażenia modelu Superb - Laurin&Klement zostanie wzbogacona o opcjonalne chromowane listwy boczne i czarną podsufitkę kabiny.

dbv6lrh

Podziel się opinią

Share
dbv6lrh
dbv6lrh
Więcej tematów