Trwa ładowanie...
d21jsbc

Skoda Element – koncept stworzony przez studentów

Skoda zaprezentowała nowy model koncepcyjny nazwany Element. Jest to buggy stworzone przez studentów szkolących się u czeskiego producenta samochodów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skoda Element – koncept stworzony przez studentów
(Materiały prasowe)
d21jsbc

"Technikum" prowadzone przez Skodę przy jej fabryce w mieście Mlada Boleslav ma pomóc młodym inżynierom w połączeniu wiedzy teoretycznej z praktyką. Możliwość stworzenia projektu jak Element ma na celu zdobycie doświadczenia przez studentów, ale też zachęcenia innych do studiów inżynierskich.

Zespół 22 studentów pracował nad Skodą Element od października 2016 r. Projektowi poświęcili około 1500 godzin i w ten sposób stworzyli gotowy, w pełni sprawny pojazd.

Element to zmodyfikowana Skoda Citigo. Zadanie wymagało obcięcia dachu, usunięcia drzwi, przygotowania specjalnych paneli nadwozia i modyfikacji całej tylnej części nadwozia, gdzie zamontowano rozbudowany system audio. Zmienił się nie tylko wygląd, ale też napęd. Element to samochód elektryczny o mocy 82 KM, co oznacza, że wykorzystano silnik z bliźniaczego modelu e-up!

Element to już czwarty koncept Skody przygotowany przez studentów. Wszystkie opierają się na modelach produkcyjnych, które są w znacznym stopniu modyfikowane.

d21jsbc

Podziel się opinią

Share

d21jsbc

d21jsbc