Trwa ładowanie...

Skoda Element – koncept stworzony przez studentów

Skoda zaprezentowała nowy model koncepcyjny nazwany Element. Jest to buggy stworzone przez studentów szkolących się u czeskiego producenta samochodów.

Skoda Element – koncept stworzony przez studentówŹródło: Materiały prasowe
d477qy8
d477qy8

"Technikum" prowadzone przez Skodę przy jej fabryce w mieście Mlada Boleslav ma pomóc młodym inżynierom w połączeniu wiedzy teoretycznej z praktyką. Możliwość stworzenia projektu jak Element ma na celu zdobycie doświadczenia przez studentów, ale też zachęcenia innych do studiów inżynierskich.

Zespół 22 studentów pracował nad Skodą Element od października 2016 r. Projektowi poświęcili około 1500 godzin i w ten sposób stworzyli gotowy, w pełni sprawny pojazd.

Element to zmodyfikowana Skoda Citigo. Zadanie wymagało obcięcia dachu, usunięcia drzwi, przygotowania specjalnych paneli nadwozia i modyfikacji całej tylnej części nadwozia, gdzie zamontowano rozbudowany system audio. Zmienił się nie tylko wygląd, ale też napęd. Element to samochód elektryczny o mocy 82 KM, co oznacza, że wykorzystano silnik z bliźniaczego modelu e-up!

Element to już czwarty koncept Skody przygotowany przez studentów. Wszystkie opierają się na modelach produkcyjnych, które są w znacznym stopniu modyfikowane.

d477qy8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d477qy8
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj