Trwa ładowanie...
d2qxx9o

Skoda będzie miała całą gamę SUV-ów

W portfolio Skody przez lata brakowało tak modnych dziś SUV-ów. Był tylko model Yeti, który z powodu nietypowej stylistyki nieco odbiega od typowego wyobrażenia takich samochodów. Teraz pojawił się Kodiaq i z miejsca wzbudził ogromne zainteresowanie klientów. Skoda idzie za ciosem i już niedługo ma zaprezentować kolejne SUV-y. Łącznie czeska marka może mieć nawet pięć takich modeli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skoda będzie miała całą gamę SUV-ów
(Materiały prasowe)
d2qxx9o

Skoda Yeti ma wiele niezaprzeczalnych zalet praktycznych i w wersji 4x4 nie najgorzej radzi sobie poza asfaltem. Jednak dla zwolenników SUV-ów równie ważny jest wygląd, a Yeti nie przypomina typowych modeli tego typu. Zatem można powiedzieć, że jeszcze niedawno Skoda nie posiadała w ofercie ani jednego klasycznego przedstawiciela tego segmentu. Sytuacja się zmieniła wraz z pojawieniem się Kodiaqa. Model bazujący na Volkswagenie Tiguanie jest od niego większy i od razu spodobał się klientom.

Skoda jednak równolegle tworzy już cały zestaw innych SUV-ów. Najbardziej oczywistym z nich jest nowe Yeti, które raczej zachowa tę nazwę, ale tym razem będzie typowym przedstawicielem gatunku wyglądającym jak mniejszy Kodiaq. Na tym jednak nie koniec planów Skody. W internecie pojawiło się zdjęcie z prezentacji, która pokazuje, jak ma wyglądać ekspansja oferty SUV-ów.

Widać tam trzy nowe modele. Jednym z nich ma być Kodiaq Coupe. Choć Skoda nie w swojej ofercie modeli o sportowych typach nadwozia, to w przypadku SUV-a sytuacja ma wyglądać inaczej. Trend rozpoczęty przed laty przez BMW X6 trafia pod strzechy, co oznacza, że nawet kojarzona z atrakcyjnymi cenowo i praktycznymi samochodami Skoda ma mieć model, który będzie przede wszystkim modny. Jednak obok niego pojawiły się dwa tajemnicze auta – model Q i model K.

d2qxx9o

Pierwszy z nich, wg „CarNewsChina”, to po prostu nowe Yeti. Jednak model K ma być nowością. Zdaniem chińskich mediów będzie to tańszy SUV bazujący na technologii aktualnie oferowanego Yeti. Oznacza to, że byłby odpowiednikiem Rapida, samochodu, który z powodu starszych rozwiązań technicznych kosztuje mniej. Pozostaje jedynie pytanie, czy taki SUV będzie przeznaczony tylko na rynek chiński, czy trafi też do Europy.

Na tym nie koniec planów Skody dotyczących SUV-ów. Czesi pracują już nad mniejszym modelem, bazującym na Fabii. Poinformował o tym już w październiku 2016 roku Christian Strube, odpowiedzialny w firmie za rozwój i powstawanie nowych samochodów. Miejski SUV powstaje równolegle z siostrzanymi modelami Volkswagena i Seata.

d2qxx9o

Podziel się opinią

Share
d2qxx9o
d2qxx9o