Trwa ładowanie...

Sebastien Ogier zwycięża w Meksyku

Share
Sebastien Ogier zwycięża w Meksyku
Źródło: Materiały prasowe
d48tru9

Jadący VW Polo R WRC Sebastien Ogier zwyciężył Rajd Meksyku. Była to trzecia z rzędu wygrana Francuza w tym kraju.

Od pierwszego do ostatniego kilometra dwukrotni mistrzowie świata na 21 oesach Rajdu Meksyku 20 razy plasowali się w pierwszej trójce najszybszych załóg, a 9 razy uzyskali najlepszy czas. Punktem wyjścia do zwycięstwa był odpowiedni dobór opon – montując „na krzyż” ogumienie wykonane z mieszanki twardej i miękkiej gumy udało im się zrównoważyć niedogodność wynikającą z faktu, że startując jako pierwsi byli zmuszeni oczyszczać trasę z sypkiego szutru.

d48tru9

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Bardzo dobrze spisała się też druga załoga Volkswagena – Andreas Mikkelsen/Ola Floene. Był to ich pierwszy wspólny start i zajęcie w nim trzeciego miejsca zaoowocowało drugą lokatą w „generalce” mistrzostw. Mniej szczęścia mieli Latvala z Anttilą. Aż do 12 oesu była to jedyna załoga, której udawało się utrzymać kroku Ogierowi. Niestety – w sobotę ich pojazd zahaczył tyłem o przydrożne skały, co spowodowało uszkodzenie zawieszenia i zakończenie walki. W niedzielę powrócili oni jednak na trasę rajdu zapisując 6 punktów na koncie VW w klasyfikacji producentów.

Cała trasa Rajdu Meksyku przebiegała na wysokości powyżej 1 800 m n.p.m. Na odcinku specjalnym „El Chocolate” rajdówki wspięły się na wysokość 2 752 m, a w niedzielę zaliczyły najdłuższy oes sezonu – mierzący 55,82 km „Guanajuatito”. Do tego dochodzi jeszcze spektakularna próba rozgrywana w dużej mierze pod ziemią, w znanym z kopalni srebra mieście Guanajuato. Nawierzchnia rajdu składała się z mieszanki sypkiego piasku i grubego, ostrego żwiru.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Ogier znajduje się na pierwszym miejscu z dorobkiem 81 punktów. Drugi jest Mikkelsen (47 pkt.), trzeci Neuville (35 pkt.), czwarty Ostberg (32 pkt.), piąty Evans (26 pkt.) a szósty Latvala (19 pkt.). W kategorii producentów prowadzi Volkswagen Motorsport (99 pkt.), a na podium stoją jeszcze Hyundai Motorsport (75 pkt.) i M-Sport (48 pkt.).

Źródło: Volkswagen

ll/moto.wp.pl

d48tru9

Podziel się opinią

Share
d48tru9
d48tru9
Więcej tematów