Trwa ładowanie...
d3u1ba6

Scania zwolni polskich pracowników

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Scania zwolni polskich pracowników
(Materiały prasowe)
d3u1ba6

Polska jest jednym z ważniejszych państw pod względem produkcji samochodowej. Choć nie mamy własnej marki, produkujemy ogrom części dla firm zagranicznych i montujemy im samochody. Oprócz pojazdów osobowych Polacy budują także autobusy i samochody ciężarowe. Niestety tu koniunktura jest kapryśna - Scania zwolni dużą część swoich pracowników.

Pierwsze samochody Scania wyjechały ze słupskich zakładów w 1994 roku. Szwedzi zdecydowali się na zakład w Polsce ze względu na restrykcyjne przepisy celne. Ciągniki siodłowe wyprodukowane po drugiej stronie Morza Bałtyckiego rozkładano na części tylko po to, by zmontować je w Słupsku. W 1996 roku rozpoczęto produkcję podwozi. W 200 roku rozpoczęło się wyhamowywanie produkcji ciągników siodłowych, ale rozwijała się produkcja autobusów. O ile w 1994 roku w Słupsku powstało ich tylko pięć, w 2008 roku było to już 729 takich pojazdów, a w 2009 roku 903. To właśnie w Polsce uruchomiono montaż piętrowych autobusów Scanii na rynek brytyjski. W 2011 roku było to już jednak tylko 500 autobusów.

Scania zamierza zwolnić 200 spośród 500 pracowników zatrudnionych w Słupsku - informuje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Decyzja jest spowodowana „rosnącą presją cenową”. Wiadomo, że Scania zauważyła znaczne nadwyżki zdolności produkcyjnych w dziedzinie autobusów miejskich. Zwolnienie polskich pracowników ma dostosować strukturę firmy do wymogów rynku.

tb, moto.wp.pl

Duży wybór opon w atrakcyjnych cenach. Darmowa dostawa. Sprawdź oferty!

d3u1ba6

Podziel się opinią

Share

d3u1ba6

d3u1ba6