Trwa ładowanie...
dog3y00
pizza

Samochód sam dostarczy pizzę. Pierwsze testy już trwają

Pizza to jedno z tych dań, które często jemy w domu, ale rzadko kiedy je robimy samodzielnie. Zazwyczaj dostawca przywozi je wprost pod nasze drzwi. Już niedługo może się to zmienić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autonomiczny dostawca pizzy
Autonomiczny dostawca pizzy (Materiały prasowe, Fot: Ford)
dog3y00

Amerykańska sieć pizzerii Domino's rozpoczęła testy autonomicznych samochodów. Wybrani klienci w Ann Arbor w stanie Michigan, otrzymają zamówienie wprost z jadącego bez kierowcy forda fusiona (u nas jest to mondeo). Pojazd zatrzyma się pod wskazanym adresem i będzie oczekiwał na podanie czterech ostatnich cyfr numeru telefonu. Wtedy otworzy się tylna szyba, a na specjalnej półce czekać będzie pudełko z pizzą.

Jest tu pewna niedogodność dla klientów. Dzisiaj pizzę można odebrać nawet w szlafroku i kapciach, wystarczy na chwilę uchylić drzwi. Pomysł Domino's wymaga fizycznego wyjścia przed dom. Ponadto, jest szansa, że samochód-dostawca podjedzie od złej strony, lub zaparkuje w niedogodnym miejscu. Do tradycyjnego dostarczyciela można zwyczajnie zadzwonić i to wytłumaczyć. Takie rozwiązanie mogłoby jednak obniżyć koszty dostawy.

Autonomiczny dostawca pizzy Materiały prasowe
Autonomiczny dostawca pizzy

Projekt jest póki co w fazie testowej. Zarówno Domino's, jak i Ford, chcą zobaczyć reakcje ludzi na autonomiczny samochód zastępujący dostarczyciela. W każdym z aut, poza plackiem, jedzie inżynier i badacz. To nie pierwsza akcja tego typu. Wcześniej Domino's testowało dostawy przy użyciu dronów.

dog3y00

Podziel się opinią

Share

dog3y00

dog3y00