Trwa ładowanie...

Samochód dostawczy z 40 kg ładowności? Pomysłowość Polaków nie zna granic

Inspektorzy z WITD w Poznaniu zatrzymali do kontroli samochód dostawczy. Jak się okazało, sporych rozmiarów pojazd mógł legalnie przewozić tylko... 40 kg ładunku. Wszystko przez ryzykowny zapis w dowodzie rejestracyjnym.

Samochód dostawczy z 40 kg ładowności? Pomysłowość Polaków nie zna granicŹródło: Materiały prasowe, fot: WITD w Poznaniu
d446e7t
d446e7t

Takie praktyki nie są nowością. Już wcześniej informowaliśmy o ogłoszeniu na sprzedaż iveco, które – według zapewnień sprzedającego – było zarejestrowane jako samochód o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t. Dzięki temu od kierującego wymagane jest tylko prawo jazdy kat. B. Problemy zaczynają się podczas kontroli, jak pokazuje to ten przypadek.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: WITD w Poznaniu

Zdziwieni funkcjonariusze zważyli zatrzymany pojazd. Okazało się, że ważył 5000 kg, a więc zauważalnie więcej niż 3490 kg dopuszczalnej masy całkowitej. Co więcej, samochód bez ładunku pokazał na wadze 3450 kg. Oznacza to, że na dobrą sprawę nie mógł przewozić więcej niż 40 kg.

Jak widać, przewożony towar ważył zdecydowanie ponad 40 kg. Materiały prasowe
Jak widać, przewożony towar ważył zdecydowanie ponad 40 kg. Źródło: Materiały prasowe, fot: WITD w Poznaniu

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Poza tym inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu do czasu rozładunku.

d446e7t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d446e7t
Więcej tematów