Trwa ładowanie...
d1mnhny

Rzeszów dostanie nową drogę krajową. Kierowcy czekali na nią od dawna

Rzeszów będzie miał nową drogę wojewódzką. Połączy ona drogę krajową nr 97 z trasą nr 94.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzeszów dostanie nową drogę krajową. Kierowcy czekali na nią od dawna
(PAP, Fot: Piotr Polak)
d1mnhny

Odcinek drogi wojewódzkiej, którego budowy dotyczy projekt, jest jednym z kilku składających się na kompleksową inwestycję, mającą zapewnić połączenie drogi krajowej 97 z drogą krajową 94 i dalej - z siecią TEN-T (droga ekspresowa S19, autostrada A4 i port lotniczy Rzeszów-Jasionka).

- Zyskają wszyscy podróżujący przez Rzeszów w kierunku wschód-zachód. Omijając centrum miasta będą jeździć sprawniej i bezpieczniej. W samym Rzeszowie, dzięki ograniczeniu ruchu tranzytowego przez centrum, zmniejszy się poziom hałasu i zanieczyszczeń, co poprawi komfort życia mieszkańców - zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Realizacja inwestycji wpłynie również na rozwój przedsiębiorczości w regionie. Możliwe będzie udostępnienie nowych terenów inwestycyjnych oraz lepsze skomunikowanie istniejących obszarów podwyższonej aktywności gospodarczej (Strefa Rzeszów-Dworzysko, gdzie funkcjonuje podstrefa SSE Euro-Park Mielec).

Łącznie w Programie Polska Wschodnia dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zostanie 28 inwestycji drogowych, o wartości ponad 2 mld zł.

d1mnhny

Podziel się opinią

Share

d1mnhny

d1mnhny