Trwa ładowanie...
dsi2zu5

Ruszyła produkcja Skody Yeti

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszyła produkcja Skody Yeti
dsi2zu5

We wtorek 12 maja 2009 r. pierwsza Škoda Yeti w seryjnej produkcji zjechała z linii montażowej w fabryce Škoda Auto w Kvasinach. Wcześniej model Yeti przeszedł intensywne testy w Norwegii.

(fot. Skoda)

Zapoczątkowanie procesu produkcji seryjnej oznacza dla marki Škoda wprowadzenie na rynek zupełnie nowego modelu (w sumie piątego) i wejście do segmentu samochodów typu SUV. Pierwsze Yeti to samochód z napędem na cztery koła, o niebieskim kolorze (aqua), wyposażony w silnik 1.8 TSI.

dsi2zu5

Wcześniej Škoda przeprowadziła liczne testy. Jednym z ostatnich etapów były testy pojazdu w Norwegii, w okolicach Oslo, gdzie w stosunkowo niewielkiej odległości znajdują się różne rodzaje nawierzchni dróg charakterystyczne dla krajów europejskich i większości kluczowych regionów poza Europą.

Dzięki różnorodności dróg i warunków pogodowych możliwa była weryfikacja kilku kluczowych systemów, takich jak parametry systemu stabilności jazdy, działanie systemu wentylacji, parametry klimatyzacji itp.

* GALERIA ZDJĘĆ SKODY YETI * Pomimo, że testy przeprowadzono na niewielkiej geograficznie powierzchni, były one wartościowym źródłem informacji na temat pożądanego współdziałania odpowiednich zespołów kontrolnych, parametrów podwozia, stopnia komfortu akustycznego, a także harmonii w ramach odpowiednich systemów jazdy terenowej.

(fot. Jakub Wielicki)

Samochody, które wzięły udział w testach w Oslo, to pojazdy z silnikiem benzynowym 1.8 TSI i diesel 2.0 TDI, oba z napędem na cztery koła. Kierowcy sprawdzali zachowanie pojazdu na drogach leśnych, a także podczas jazdy w terenie z wykorzystaniem wspomagania przy zjazdach - nowego systemu, który umożliwia kierowcy jazdę w dół po wyjątkowo stromych zboczach.

dsi2zu5

Wszystkie silniki dostępne dla Yeti są wyposażone w turbosprężarki, zapewniające lepszą reakcję silnika. Dzięki 180 mm prześwitu i szerszemu bieżnikowi opon, Yeti zapewnia dobre prowadzenie podczas jazdy po drogach i bezdrożach. Samochód cechuje również umiarkowane zużycie paliwa oraz niski poziom wydzielania CO2.

Yeti to kompaktowy (rozstaw osi 2578 mm) samochód typu SUV. Samochód wyposażono w system tylnych siedzeń VarioFlex, znany z modelu Roomster. Wymiary pojazdu (długość 4223 mm, szerokość 1793 mm, wysokość 1691 mm) sprawiają, że można z łatwością powiększyć przestrzeń bagażową aż do 1760 litrów.

dsi2zu5

Podziel się opinią

Share

dsi2zu5

dsi2zu5