Ruszył remont na autostradzie A1

Kierowcy jadący autostradą w kierunku Gdańska muszą przygotować się na utrudnienia. Na autostradzie A1 ruszył właśnie remont nawierzchni. Prace mają potrwać do 31 marca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszył remont na autostradzie A1
(PAP, Fot: Marcin Obara)

Stara droga

Remont dotyczy starego fragmentu autostrady - od 334 km A1 na odcinku blisko 17 kilometrów. Prace prowadzone są na prawym pasie jezdnia prowadzącej w kierunku Gdańska między Piotrkowem Trybunalskim i węzłem Tuszyn. Jednorazowo mają być nimi objęte odcinki o długości od 100 metrów do 2 kilometrów. Na czas prowadzenia prac wprowadzono ograniczenie prędkości do 80 km/h, a jazda odbywa się lewym pasem.

- Stary fragment autostrady A1 jest już zużyty trzeba przywrócić go do właściwego stanu po zimie. Są tam pęknięcia w poprzek jezdni i ubytki – mówi Wirtualnej Polsce rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski.

Każdego dnia kierowcy napotkają ekipy remontowe napotkamy w godzinach od 9.00 do 17.00. Planowy koniec robót to 31 marca, jednak ze względu na fakt, że ten rodzaj prac wymaga suchej aury, w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, termin zakończenia prac może ulec zmianie.

Nowa droga

Niebawem prace ruszą także na nowym odcinku A1. - Jezdnia jest jeszcze na gwarancji, więc zgłaszamy wykonawcy wszystkie, nawet najmniejsze zauważone usterki – dodaje Maciej Zalewski.

W środę, 22 marca, rozpoczną się prace związane z utrzymaniem nawierzchni na autostradzie A1, między węzłami Łódź Górna i Łódź Południe, na jezdni w kierunku Katowic (od 320 km trasy). Łącznie obejmą one odcinek 2,15 kilometra. Jednorazowo ekipy będą zajmowały fragmenty jezdni o długości kilkuset metrów. W miejscu prowadzonych prac zajęty będzie pas awaryjny i pas ruchu, będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h. Prace będą prowadzone w godzinach od 8.00 do 16.00.

Podobne prace będą kontynuowane 23 marca, w czwartek, między węzłami Łódź Południe i Tuszyn, także na jezdni prowadzącej w kierunku Katowic. W tym przypadku będzie nimi objęty odcinek o łącznej długości 5 kilometrów (od km 325 km) i będą obowiązywały analogiczne jak poprzednio ograniczenia. W razie niesprzyjających warunków pogodowych termin prac może ulec zmianie.

Tego samego dnia (23.03) na węźle Dobroń (skrzyżowanie S14 z DW 482) w ramach prac gwarancyjnych będzie naprawiane oświetlenie. W związku z tym na wiadukcie w kierunku Wrocławia na odcinku ok. 200 metrów będą wyłączone z ruchu: pas awaryjny i wolny. Jazda będzie się więc odbywała tylko lewym pasem, a w miejscu prowadzonych prac, będzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h. Przewidywany czas trwania naprawy od godziny 8.00 do 16.00.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.