Trwa ładowanie...

Ruszają polskie eliminacje mistrzostw świata w jeździe „o kropelce”

Ruszają polskie eliminacje mistrzostw świata w jeździe „o kropelce”Źródło: WP
d1qe32x
d1qe32x

Ruszyły polskie eliminacje do Think Blue Challenge 2015 – mistrzostw świata Volkswagena dla najoszczędniejszych kierowców. Zwycięzca będzie reprezentował nasz kraj podczas wielkiego finału w San Francisco.

Polska weźmie udział w mistrzostwach po raz drugi. W 2013 r. w krajowym finale zwyciężył Kamil Kocimski z Radomska, który za kierownicą VW Golfa 1,6 TDI uzyskał średnie spalanie na poziomie 2,9 l/100 km. W światowym finale, który odbył się w Niemczech Polak, po przejechaniu 592-kilometrowej trasy z Berlina do Frankfurtu na Menem i zmierzeniu się z drużynami z całego świata, uplasował się na wysokiej, siódmej pozycji.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
W pierwszym etapie, drogą eliminacji, do krajowego finału dostanie się dziesięciu zawodników. Każdy kierowca ma szansę, aby wziąć w nim udział. Najlepsza dziesiątka zostanie zakwalifikowana na podstawie przesłanych filmów, przedstawiających rzeczywiste zużycie paliwa w samochodach, którymi poruszają się na co dzień. Uczestnicy powinni pokonać trasę 15 km. Następnie, po zatrzymaniu się, trzeba nagrać film przedstawiający wyniki z komputera pokładowego, dotyczące średniego zużycia paliwa, średniej prędkości oraz przebytego dystansu. Na końcu filmu kierowca powinien udzielić odpowiedzi na pytanie „Dlaczego warto być wyluzowanym za kierownicą?”. Dziesiątka uczestników polskiego finału zostanie wyłoniona na podstawie sfilmowanych wskazań komputera pokładowego oraz oceny wypowiedzi. Pierwszą osobą, która się zgłosiła do konkursu jest 4-krotny mistrz olimpijski w chodzie, Robert Korzeniowski. Jadąc Passatem Variantem uzyskał średnie spalanie 3,2 l/100 km.

Finał zostanie rozegrany w dniach 15-17 maja. Organizator zaprosi na niego kierowców wraz z osobami towarzyszącymi do hotelu nad polskim morzem. Na miejscu finaliści przejdą szkolenia teoretyczne oraz praktyczne z zasad ecodrivingu. Każdy z nich będzie mógł przygotować się do wykonania zadania finałowego. Zadanie będzie polegać na przejechaniu jednym z modeli Volkswagena specjalnie wytyczonego odcinka (nieznanego finalistom) i na uzyskaniu jak najniższego średniego zużycia paliwa. O równe szanse zadbają sędziowie, którzy dopilnują, aby samochód na finałowy przejazd był dla wszystkich uczestników tak samo doważony, a ciśnienie w oponach miało prawidłową wartość. Najlepszy z finalistów, oprócz nagród rzeczowych, otrzyma miejsce w światowym finale zmagań Think Blue Challenge w San Francisco, w którym będzie reprezentował Polskę.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony niemieckiej marki. Zgłoszenia można przesyłać do 10 maja.

Źródło: Volkswagen

ll/moto.wp.pl

d1qe32x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qe32x
Więcej tematów